"TSK görevini eksiksiz yerine getirdi"

"TSK görevini eksiksiz yerine getirdi"

İstanbul - TBMM Başkanı Köksal Toptan, sınır ötesi operasyon konusunda TBMM'nin hükümete verdiği yetkinin, hükümetin de Türk Silahlı Kuvvetlerine verdiği görevin, şu ana kadar eksiksiz ve titizlikle yerine getirildiğini gururla izlediklerini belirtti. Toptan, "Ancak herkesin bilmesi gerekir ki, TBMM'nin yetki süresi bir yıldır. Bu bir yıllık süre içinde gerektiği her an TSK, hükümetten alacağı görev çerçevesinde gerekli her müdahaleyi de yapma yetkisi ile donatılmış durumdadır" dedi.

Toptan, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Ümraniye'deki Haldun Alagaş Spor Salonunda düzenlenen "90. Yıl Rize Kurtuluş Kutlamaları" etkinliğinde yaptığı konuşmada, TSK'nın, TBMM'nin verdiği yetki çerçevesinde, Irak'ın kuzeyinde yuvalanan terör örgütüne yönelik kara operasyonunu büyük bir başarıyla yerine getirdiğini belirtti.

Toptan, sözlerini şöyle sürdürdü: "O kahramanlarımızın ağır hava şartlarında icra ettiği bu operasyon, milletimizin bağımsızlığı konusunda ne kadar hassas ve kararlı olduğunun en açık göstergesidir. Milletimiz, bağımsızlığına yönelen saldırıları geçmişte nasıl ki hüsrana uğratmışsa, bugün de terör örgütünün toplumda huzurumuzu ve barışımızı hedef alan hain emellerine karşı mutlaka başarıyla karşı çıkacaktır."

AA