TSK: İki şehidin çatışma bölgesindeki naaşına ulaşılamadı

TSK'dan yapılan açıklamaya göre en az 287 terörist etkisiz hale getirilirken dün şehit olan iki askerin çatışma bölgesindeki naaşına ulaşılamadı.

TSK: İki şehidin çatışma bölgesindeki naaşına ulaşılamadı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Afrin'deki terör hedeflerine yönelik 'Zeytin Dalı' harekatına ilişkin açıklama geldi. TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir. Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

İKİ ŞEHİTİN NAAŞINA ULAŞILAMADI

23 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekât bölgesinde meydana gelen çatışmalarda şehit olan iki kahraman silah arkadaşımızın naaşlarına, bölgede çatışmaların devam etmesi ve hava koşullarının uygun olmaması sebebiyle ulaşılamamıştır.

47 HEDEF VURULDU

24 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında tespit edilen PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 47 hedef, Hava Kuvvetlerimize ait 27 uçak ile 09:00-13:51 saatleri arasında icra edilen hava harekâtı neticesinde imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

EN AZ 287 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 287 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

“Zeytin Dalı Harekâtı” planlandığı şekilde devam etmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 91 yorum
Allah vatanımıza milletimize zeval vermesin. Tez vakitte ailelerine ulaşır inşallah. Başımız sağolsun
Tsk şehit sayisini sakliyor, bizimkilerde herseyi güllük gulistanlik zanediyor. yüzlerce esir ve 50 den fazla şehit var Kimi kandiriyorsunuz.
@hakki_kaymaz “BOP emelleri olmasaydı, ne PKK olurdu ne de DEAŞ… Elbette ki terörle sonuna kadar mücadele edelim ama unutmayalım ki terör örgütlerini oluşturup başımıza bela eden asıl iradeyle yapmamız gereken mücadeleyi yapmazsak, onlara karşı Atatürk gibi temkinli olmazsak, onlardan kendimizi, milletimizi ve de devletimizi bağımsız kılmazsak, elde ettiğimiz bütün başarılar ve zaferler nihayetinde hüsran olacaktır.
@hakki_kaymaz ordamıydında tsk nın şehit sayısını gizlediğini söyleyebiliyorsun toni???
@hakki_kaymaz tonii afrini komple sizinkilerden temizleyince ne sallayacan bakalım!!
@hakki_kaymaz toniyi de senin gibi haddizide ust uste koyup oraya gomecegiz. cehennemde gorursun toniyi mersk etme.
@toni_montana_1984 evet bencede şehit değil ama pkk pyd leşlerinin sayısını saklıyor binlerce öldürsünler 1 yada 2 şehit olmuş farketmez bir ölür bin diriliriz yeterki 30000 amerikan köpeği pyd nin gtune obüsleri sokalım
@toni_montana_1984 SENI EMNIYETE BILDIRMEK FARZ OLMUS
@toni_montana_1984 Saklanıyorsa bu vatan evlatları ağaç kovuğundan mı çıktı neden kimse benim babam abim kardeşim nerde diye sormuyor , gram kadar vatan sevginiz olsun
@hakki_kaymaz sen fırat kalkanı operasyonunu bilmiyorsun sanırım
@toni_montana_1984 sizin tarafta var cok haklısın
Vah benim Mehmetçiklerim Rabbim size merhametiyle muamele buyursun cennetinin en güzel yerlerine Efendimiz'e komşu eylesin Rabbim ailelerinize sabırlar versin
Bu yoruma kırmızı oy verenlerin cenab-ı Allah tez vakitte mustehakını versin inşaAllah
naaşına ulaşılamadıysa o zaman şehitlikte yok demektir. ne demek ılaşılamadı.
Sen malmısın ya?Mahalle kavgası değil bu,savaş savaş.Allah'ım şehadetlerini mubarek eylesin.
Yürü ozanan sen al kahramanlarımızın naaşını. Oturduğun yerden ahkam kesmek sana yakışır.
Hain kopek...
sen kimsinde boyle pervasiz yorumlar yapiyorsun terbiyesiz, hadsiz, kendini bilmez adam
yazdığın yorumu bı daha oku sen
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler