"TSK temizlik harekatını tamamlayarak geri döndü"

İstanbul - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik yaptığı temizlik harekatını tamamlayarak geri döndüğünü belirterek, "En üst dereceli subayından, en alt derecedeki erine kadar tüm Türk Silahlı Kuvvetlerimize şahsım ve milletim adına şükranlarımı ifade ediyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Ümraniye'deki Haldun Alagaş Spor Salonunda düzenlenen "90. Yıl Rize Kurtuluş Kutlamaları" etkinliğine katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Bildiğiniz gibi 9 günlük bir sınır ötesi operasyondan sonra bu akşam sizlerle burada birlikteyiz. Böyle bir kurtuluş gecesinde ben gerek Rize'nin, gerek ülkemizin kurtuluşunda şahadet mertebesine kavuşanlara ve Kuzey Irak'taki terör kamplarına yönelik operasyonda şehit olan yavrularımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:"Birbirimizi gerçekten severken, o sevginin esaslarını çok iyi belirleyeceğiz. Menfaat için değil, hak için sevgi. Bu işte bizim her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Şunu bileceğiz ki, bu ülkede kim ki ayrımcılıktan yana hareket ediyor, inanıyorum ki onu yalnızlık paklayacaktır. Ve biz hiçbir kimseyi dışlama hakkına sahip değiliz. Kimsenin düşüncesi, fikri, inancı, giyimi kuşamı asla bizim için bir dışlama sebebi değildir. Değil mi ki bu milletin evladı, değil mi ki Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıdır, bizim canımızdır, ciğerimizdir, her şeyimizdir. Bazıları ümitsizlik pompalıyor. Asla ümitsizlik yok."

Rize'nin gelişmesi, kalkınması ve sorunlarının çözülmesi için var güçleriyle çalıştıklarını, mücadele ettiklerini vurgulayan Erdoğan, bu konuda epeyce mesafe alındığını söyledi.

AA