TSK'dan Dağlıca ve Kuzey Irak operasyonu

TSK: Hakkari Dağlıca ve Kuzey Irak'taki terör örgütüne ait hedefler hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca vuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı, 16 ve 17 Mayıs'ta, Dağlıca ve Kuzey Irak'ta tespit edilen hedeflerin vurulduğunu, 10 teröristin ölü ele geçirildiğini açıkladı. Dağlıca'da bir mağaraya düzenlenen operasyonda biri kadın keskin nişancı 3 teröristin ölü ele geçirildiği duyuruldu.

TSK, Hakkari Dağlıca ve Kuzey Irak'ta terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgelere yönelik, 16-17 Mayıs tarihleri arasında iki gün süren operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi. Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) bataryalarının da destek verdiği operasyonlarda, saklandıkları mağarada etkisiz hale getirilen üç bölücü örgüt mensubu teröristten birinin keskin nişancı olduğu, diğer iki teröristin de uzun süredir örgüt içinde yer aldığı belirlendi.

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"16 Mayıs 2016 günü Hakkari ili Dağlıca ilçesi kırsalında, İşange Tepe bölgesinde bölücü terör örgütüne ait havan mevziisi Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca vurularak imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir. 17 Mayıs 2016 tarihinde saat 21:00-21:10 saatleri arasında eş zamanlı olarak Dağlıca kırsalında ve Avaşin / Basyan bölgesinde tespit edilen anlık hedeflere yönelik hava taarruzları icra edilmiş, hedefler tam isabetle imha edilmiştir. Teröristlerin kayıplarına yönelik keşif faaliyeti devam etmektedir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir."

OPERASYON DÜZENLENDİ

"16 ve 17 Mayıs 2016 tarihlerinde Dağlıca (Gevana Kurki Tepe bölgesi)‘nde bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik yapılan operasyonda, sırasıyla (16 Mayıs) 7 BTÖ mensubu terörist silahları ile birlikte gizlendikleri mağaraya yapılan operasyonla ölü olarak ele geçirilmiştir. Yanlarında bulunan bir Doçka ile çok miktarda yaşam malzemesi de ele geçirilmiştir."

MAĞARADA VURULDULAR

"17 Mayıs 2016 tarihinde yine aynı bölgede sürdürülen operasyonlarda, başka bir mağarada saklanan 3 BTÖ mensubu terörist ki, bunlardan biri keskin nişancı kadınterörist, diğer ikisi ise uzun süredir kırsalda faaliyet gösteren teröristler silahları ile beraber ölü olarak ele geçirilmişlerdir. (1 Kanas keskin nişancı tüfeği, 1 adet Bixi Mtf., 1 adet kaleşnikof, 1 adet jeneratör ve çok miktarda yaşam malzemesi). Mağaranın büyüklüğüne ve ele geçen yaşam malzemesinin büyük miktar oluşuna bakıldığında, diğer teröristlerin de zaman zaman burada kaldıkları değerlendirilmektedir."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
rahmetli ulu önderimiz bunca Hava harekatı yapsaydı, Rusya da Amerika da bizim olurdu, yıllardır vergilerimizle, aklımızla, şahsımızla alay ediyorsunuz. maskaralıktan öteye değil, hava harekatıymış ha ha haaaa
40 YILDIR HER GÜN HAVA HAREKATI YAPIYORLAR HER GÜN KUZEY IRAĞI VURUYORLAR AMA DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY YOK DEMEKKİ HEPSİ YALAN HEPSİ PALAVRA....
Suriyede ki terör yuvaları Obüsle misliyle karşılık verildiNeden Suriyeyede hava harekatı düzenleyemiyorsıun.Aslında cevabını hekes biliyor.Rusya var korkumdan giremiyorum.Aksini inkar eden ya korkak yada yavşaktır.Kilise yağmur gibi bomba yağarken obüse karşılık ver sonrada dünyanın en güçlü ordularından biriyim de.Büyük olmak lafla olmaz sahte kabadayılar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler