HABER

TŞOF'tan sürücülere kar uyarısı

ANKARA (ANKA) – Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, sürücüleri, yurt genelinde yoğun kar yağışına karşı uyararak, trafiğe zincirsiz çıkılmaması uyarısında bulundu.

TŞOF Başkanı Apaydın yaptığı yazılı açıklamada, yılın ilk 9 ayında 539 bin 975 trafik kazası meydana geldiğini ve bu kazalarda 2 bin 635 kişinin hayatını kaybettiğini 111 bin 77 kişinin ise yaralandığına dikkat çekti.

2007 yılının ilk 9 ayında 2006 yılının ilk 9 ayına göre trafik kazalarında yüzde 16.4 oranında artış olduğunu belirten Apaydın, sürücüleri, yurt genelinde yoğun kar yağışına karşı uyardı. Yeni kazalara ve can kayıplarına sebebiyet vermemek için sürücülerin trafiğe çıkmadan önce araçlarının bakımını yapmalarını ve araçlarında mutlaka zincir, takoz, çekme halatı bulundurmalarını isteyen Apaydın şu ifadelere yer verdi:

"Karayolları ekipleri, Trafik ekipleri ve belediyeler yol ve kaldırımlarda meydana gelen buzlanmalara karşı gerekli önlemleri acilen almalı. Çünkü, yoğun buzlanma nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları meydana gelmektedir. Hatta geçen yıl Ankara'nın göbeğinde kaldırımlarda meydana gelen buzlanmalar sebebiyle çok sayıda vatandaşımız düşerek çeşitli yerlerinden yaralanmıştır."

Geri Dön