HABER

TTK işçileri eğitime alındı

BARTIN (İHA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne (ATİM) alınan 191 işçi iş başı yaparken, maden işçileri eğitime alındı.

ATİM'de sabah saatlerinde ilk kez işyerlerine gelen 191 işçi ATİM Müdürü Mustafa Özçelik'in yaptığı konuşmanın ardından eğitime alındı. 11 gün teorik ve 10 gün pratik olmak üzere toplam 21 gün sürecek eğitimlerde maden işçilerine kömürün oluşumu ve önemi, İş hukuku, Tahkimat bilgisi, Havalandırma bilgisi, Hafriyat bilgisi, Hazırlık bilgisi, Elektrik bilgisi, Maden emniyeti ve Malzeme bilgisi konularında eğitimler verilecek. ATİM Eğitim Mühendisi Veli Türkarslan eğitim öncesinde işçilere seslenerek, "Hepiniz hoş geldiniz. Sağlıklı ve kazasız belasız günler diliyoruz. Artık hepimiz ailemizi genişlettik. Üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğiz. Bu eğitimlerde daha sağlıklı bilgilere sahip olacaksınız. Hepinizin heyecanının farkındayız. Başarılar diliyorum" dedi.

Jeoloji Yüksek Mühendisi Turay Haliloğlu, 191 maden işçisine "Kömürün önemi, oluşum noktaları ve tavan taban kayacı ilişkileri" konularında bilgiler verdi. Haliloğlu, genel bilgileri slayt ekranında işçilere sohbet şeklinde aktardı. Maden işçileri de akıllarında kalan sorulara cevap aradı. Heyecanlı oldukları gözlenen maden işçilerinin tamamı Genel Maden İşçileri Sendikasına da (GMİS) üye oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön