Tülin Özen, 24 Aralık 1979 tarihinde İskenderun’da doğdu. Artvinli bir ailenin çocuğu olarak hayata gözlerini açan Tülin Özen, eğitim hayatını İzmir ve İstanbul’da tamamladı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Ardından ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği okumaya başladı. Oyunculuk tutkusunun ağır basması üzerine Yeditepe Oyuncuları'nda burslu olarak öğrenim gördü. Oyunculuk alanında ilk çalışmasına Melek Oyunu filmiyle imza attı. Semih Kaplanoğlu'nun "Meleğin Düşüşü" filmi ile "En iyi kadın oyuncu" Altın Portakal Ödülünü kazandı. Beyaz Gelincik adlı dizide canlandırdığı Meryemce karakteri ile tanınırlığını arttırdı. 12 Kasım 2015 tarihinde başlayan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde I. Ahmed'in annesi Handan Sultan'ı canlandırdı. Tülin Özen’in rol aldığı dizi ve filmler arasında Yarın Geçti, Yumurta, Süt, Yapayalnız, Vicdan, 11’e 10 Kala, Bal, Yük, Mavi Dalga, Karanaval, Gülümse, Pek Yakında, Abluka, Kötü Çocuk, Şiir Saklayan Çocuk, App, Karakomik Filmler 2, En Son Babalar Duyar, Aynalar, Beyaz Gelincik, Rüya Gibi, Cennetin Çocukları, Kapalı Çarşı, Üsküdar’a Giderken, Bizim Yenge, Yalan Dünya, Aldırma Gönül, Ufak Tefek Cinayetler ve Kırmızı Oda yer alıyor. kimdir?

Tülin Özen, 24 Aralık 1979 tarihinde İskenderun’da doğdu. Artvinli bir ailenin çocuğu olarak hayata gözlerini açan Tülin Özen, eğitim hayatını İzmir ve İstanbul’da tamamladı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Ardından ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği okumaya başladı. Oyunculuk tutkusunun ağır basması üzerine Yeditepe Oyuncuları'nda burslu olarak öğrenim gördü. Oyunculuk alanında ilk çalışmasına Melek Oyunu filmiyle imza attı. Semih Kaplanoğlu'nun "Meleğin Düşüşü" filmi ile "En iyi kadın oyuncu" Altın Portakal Ödülünü kazandı. Beyaz Gelincik adlı dizide canlandırdığı Meryemce karakteri ile tanınırlığını arttırdı. 12 Kasım 2015 tarihinde başlayan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde I. Ahmed'in annesi Handan Sultan'ı canlandırdı. Tülin Özen’in rol aldığı dizi ve filmler arasında Yarın Geçti, Yumurta, Süt, Yapayalnız, Vicdan, 11’e 10 Kala, Bal, Yük, Mavi Dalga, Karanaval, Gülümse, Pek Yakında, Abluka, Kötü Çocuk, Şiir Saklayan Çocuk, App, Karakomik Filmler 2, En Son Babalar Duyar, Aynalar, Beyaz Gelincik, Rüya Gibi, Cennetin Çocukları, Kapalı Çarşı, Üsküdar’a Giderken, Bizim Yenge, Yalan Dünya, Aldırma Gönül, Ufak Tefek Cinayetler ve Kırmızı Oda yer alıyor.  kimdir?

Tülin Özen, 24 Aralık 1979 tarihinde İskenderun’da doğdu. Artvinli bir ailenin çocuğu olarak hayata gözlerini açan Tülin Özen, eğitim hayatını İzmir ve İstanbul’da tamamladı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Ardından ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği okumaya başladı. Oyunculuk tutkusunun ağır basması üzerine Yeditepe Oyuncuları'nda burslu olarak öğrenim gördü. Oyunculuk alanında ilk çalışmasına Melek Oyunu filmiyle imza attı. Semih Kaplanoğlu'nun "Meleğin Düşüşü" filmi ile "En iyi kadın oyuncu" Altın Portakal Ödülünü kazandı. Beyaz Gelincik adlı dizide canlandırdığı Meryemce karakteri ile tanınırlığını arttırdı.

12 Kasım 2015 tarihinde başlayan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde I. Ahmed'in annesi Handan Sultan'ı canlandırdı. Tülin Özen’in rol aldığı dizi ve filmler arasında Yarın Geçti, Yumurta, Süt, Yapayalnız, Vicdan, 11’e 10 Kala, Bal, Yük, Mavi Dalga, Karanaval, Gülümse, Pek Yakında, Abluka, Kötü Çocuk, Şiir Saklayan Çocuk, App, Karakomik Filmler 2, En Son Babalar Duyar, Aynalar, Beyaz Gelincik, Rüya Gibi, Cennetin Çocukları, Kapalı Çarşı, Üsküdar’a Giderken, Bizim Yenge, Yalan Dünya, Aldırma Gönül, Ufak Tefek Cinayetler ve Kırmızı Oda yer alıyor.

Tülin Özen Haberleri