Tuncay'ı yıkan olay

Tuncay Şanlı, İngiltere'deki kariyeri hakkında Ada basınına özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'den Middlesbrough'ya transfer olan Tuncay Şanlı, Ada basınının ilgisini çekmeye devam ediyor. The Northern Eco'da bugün yayınlanan haberde, millî futbolcuya geniş yer ayrıldı, ayrıca bir de röportaja yer verildi.

Haberde, Tuncay'ı ilk keşfedenin Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger olduğu iddia edildi. Söylenene göre, Fransa ve Türkiye arasında oynanan Konfederasyon Kupası maçının ardından Wenger, Tuncay'ın gelecekte yıldız olabilecek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etmiş.

"Mücadeleden asla vazgeçmem"

Tuncay'ın Sakaryaspor'da başlayıp Fenerbahçe'de devam eden kariyeri ayrıntılarıyla anlatılırken, oyuncunun şu sözlerine de yer veriliyor:

"Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray taraftarlarının beni desteklediğini biliyorum. Ben de onlara karşı saygımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bu yüzden de iyi bir oyuncuyum. Mücadeleden asla vazgeçmem. Türkiye'de futbol oynarken de mücadeleci kişiliğimle tanınırdım. Premier Lig'de de bunu göstermeye çalışıyorum."

Tuncay'ın Premier Lig'de Middlesbrough formasıyla oynadığı ilk 12 maçta bekleneni veremediği, ancak 1 Aralık'ta oynanan Reading maçından itibaren takıma alışmaya başladığı söylenen haberde, İngiliz ekibinin Tuncay'dan asla ümidini kesmediğinin altı çiziliyor.

"Taraftarlar daha anlayışlı"

Tuncay, İngiliz taraftarlar için şu yorumu yapıyor:

"Middlesbrough taraftarı, Türkiye'deki taraftara göre daha anlayışlı ve sakin. Futbolculara karşı daha merhametli davranıyorlar. Örneğin Fenerbahçe seyircisi takımından her maçta galibiyet bekler. O yüzden de galip gelemediğinizde üzülebilirler."

Premier Lig'de büyük takımlara ve futbolculara karşı oynama şansı bulduğunu ve çok mutlu olduğunu söyleyen Tuncay, "Gün geçtikçe futbolumu geliştiriyorum. Middlesbrough taraftarı, FA Cup'tan elenmemiz nedeniyle biraz üzüldü, ancak aldığımız sonuçlarla bunu unutturacağımızı biliyorum." diyor.

Tuncay, Fenerbahçe'nin 2 sezon önce son maçta Denizlispor ile berabere kalarak şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırdığı maçın kendisini en çok üzen olay olduğunu belirterek, "2 saat boyunca sahadan çıkamadık. Birkaç gün İstanbul'a gitmedik. Türkiye'de taraftarlar bu gibi konularda çok duygusal olabiliyor. Doğrusu İstanbul'da yaşadığım tecrübe, Middlesbrough'da daha başarılı olmamlı sağlıyor" diyor ve İngiltere'de daha rahat şartlarda futbol oynadığının altını çiziyor.

"Derby'ye attığım gol çok önemliydi"

Ligde Aralık ayında Derby'ye karşı attığı golün kendisi için öneminin büyük olduğunu söyleyen Tuncay, sözlerini şöyle sürdürüyor:

"O gol beni çok mutlu etmişti. Üç maçta üç gol atmıştım. Ayrıca televizyonlarda haftanın golü de seçildi. Ancak o golü attıktan sonra İngiltere'de oynadığımı idrak edebildim. Buraya alışmak zaman aldı. Premier Lig daha güçlü ve daha hızlı futbolun oynandığı bir lig."

Tuncay, sözlerini Newcastle'da top koşturan Emre'nin en yakın arkadaşı olduğunu söyleyerek tamamlıyor.