Tunceli-Kutudere'de teröristler kıstırıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Tunceli kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı bahar operasyonları genişleyerek sürüyor. Kutudere ve Çıralı dağlık kırsalında sığınakta kıstırılan teröristlere nokta operasyonu düzenleniyor. Operasyonda, biri uzaktan kumandalı C-4 yemlemeli 50 kilogram ağırlığında diğer ikisi basma düzenekli olmak üzere toplam 3 adet patlayıcı düzenek bulunarak imha edildi.

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nın organize ettiği ve İl Jandarma Alay Komutanlığı, 4. Komando Tugayı ile Hozat 51. Motorize Piyade Tugayı'na bağlı birliklerin katıldığı bahar operasyonu genişleyerek sürüyor.

Kutudere ve Çıralı köyü kırsalında bir grup teröristin tespit edilmesi üzerine bölgeye hakim noktalara özel birlikler indirildi. Ardından bölgeye İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan kalkan Skorsky tipi 4 helikopterle asker takviyesi yapıldı.

Kuşatılan bölgeyi Kobra tipi 2 helikopter ateş altına aldı. Bölgede muhtemel sıcak temas konusunda henüz bir bilgi edinilemedi. 4 gün önce başlatılan operasyon Çemişgezek ilçesi Aliboğazı, Hozat, Ovacık ve Geyiksuyu üçgeni, Merkez kırsalı ve Pülümür ilçesi kırsalında genişleyerek sürüyor. Tunceli Valiliği'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Kutudere bölgesinde yapılan operasyonda,biri uzaktan kumandalı C-4 yemlemeli 50 kilogram ağırlığında diğer ikisi basma düzenekli olmak üzere toplam 3 adet patlayıcı düzenek bulunarak yerinde tahrip edilmiştir. Halkın huzur ve güvenine yönelik operasyonlar devam etmektedir" denildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler