HABER

Tunceli'de köye inen kurt 3 kişiyi yaraladı

Tunceli'nin Pülümür ilçesi Doğanpınar köyünde köye inen kurdun saldırısı sonucu 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Pülümür ilçesi Doğanpınar köyünde evinin önünde çamaşır yıkayan 68 yaşındaki Kıymet Şahin, kurdun saldırısına uğrayarak omzundan yaralandı. Evde otururken yaşanan gürültü üzerine dışarı çıkan 70 yaşındaki Ali Şahin de kurdun saldırısına uğradı. Şahin'in yüzünü parçalayan ve vücudunun diğer bölgelerinden yaralayan kurt, diğer köylülerin gelmesi üzerine bir köpeği kaparak kaçmaya başladı. Köylülerin av tüfeği ile yaraladıkları kurt, köpeği bırakarak kaçtı. Ağır yaralanarak Erzincan

Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ali Şahin ve eşi Kıymet Şahin tedavi altına alındı.

Gülüstan Doğan, kurdun çok pervasızca erken saatte evin önünde çamaşır yıkayan Kıymet Şahin'e saldırdığını ve yaraladığını, ardından Ali Şahin'i yere yatırarak yüzünü gözünü parçaladığını belirterek, "Ben ve babam yetişmeseydik öldürebilirdi" dedi.

Kurdun daha önce Ali ve Kıymet Şahin'in oğlu Cebrail Şahin'i de yaraladığı, bir ineği telef edip, 2 köpek ve bir keçiyi yaraladığı öğrenildi. Doğanpınar köylülerinin ilk saldırının ardından gece boyu aramalarına rağmen izine rastlayamadıkları kurt, sabah saatlerinde köye 500 metre mesafede otlatmaya götürdüğü keçilerini kurtarmaya çalışan İsmet Bozkurt'a da saldırdı. Yüzünden ve bacağından ağır yaralanan Bozkurt, Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, kurt köy dışında bir ineğe saldırarak telef etti.

Kurdun ilk saldırısında yaralanan Ali ve Kıymet Şahin'in oğlu Cebrail Şahin, ikinci saldırıyı haber alınca av tüfeğini alarak anne ve babasına saldıran kurdun peşine düştü. Cebrail Şahin, köyden 500 metre mesafede bulduğu kurdu af tüfeği ile öldürdü. Haber verilen jandarma ekipleri olay yerine gelerek, kurdun leşini Mutu Jandarma Arama Noktası'na götürdü. Tarım İl Müdürlüğü'nden gelen ekip, kurdun kuduz olup olmadığını tespit etmek üzere leşi aldı. Kurdun kuduz olması durumunda köy karantina altına alınacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön