HABER

Tunceli'de PKK'nın hastane olarak kullanıldığı mağara bulundu

Tunceli'de Munzur Vadisi içerisinde yer alan Bali Deresi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, PKK'nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu.

Operasyonda ayrıca örgüte ait çok sayıda silah, patlayıcı madde ve bol miktarda mühimmat ele geçirildi.

Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nın yönettiği Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin de katıldığı operasyon, 16- 17 Şubat tarihlerinde Munzur Vadisi içindeki Bali Deresi bölgesinde gerçekleştirildi.

İŞTE PKK TÜNELLERİ - GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bali Deresi içinde yer alan ve tamamen kayalıklar ile çevrili sarp alan içinde yürütülen operasyon sırasında, vadi tabanında suyun içerisinde ilerleyen özel eğitimli profesyonel birlikler, kayalar içinde tespit ettikleri bir mağaraya operasyon gerçekleştirdi.

Hava sıcaklılığının eksi 5 derece olduğu alanda yarım metre yüksekliğinde suyun içinde ilerleyen komandolar, PKK sığınağına girerek içerde inceleme yaptı. Mağarada tıbbi cihaz, ilaç, yara ve kesiklerde kullanılan malzemeler, ana mağaranın yanındaki bir başka küçük mağarada ise cephanelik ve erzak deposu olarak kullanılan bir bölüm daha olduğunu tespit etti.

PKK'nın hastane olarak kullandığı mağarada, çok sayıda tıbbi malzeme, bir adet diş ünitesi ile seyyar diş röntgen cihazı ile diş tedavisi için kullanılan bol miktarda alet ve malzeme ele geçirildi.

Konuyla ilgili Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada,

"4'üncü Komando Tugay Komutanlığı sevk ve idaresinde, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı unsurlarının da katılımıyla, 16-17 Şubat 2016 tarihinde Bali Deresi Bölgesinde icra edilen operasyonda; 8 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet RPG-7 roketatar, 2 adet RPG-7 anti tank roketatar mühimmatı, 2 adet el bombası, 500 gram C3 patlayıcı, bir çuval amonyum nitrat (50kg), bin 149 adet BKC makinalı tüfek mühimmatı, 48 adet AK-47 piyade tüfeği mühimmatı, 9 adet boş AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet kamera, iki adet dürbün, 1 adet çift kişilik çadır, 2 adet soba, muhtelif ebatlarda 3 adet bidon, çeşitli mutfak, yaşam ve giyim malzemeleri, 1 adet seyyar diş ünitesi cihazı, 1 adet seyyar diş ünitesi röntgen cihazı ve diş tedavisine yönelik çok miktarda diş tedavi alet ve malzemeleri ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristle mücadele harekatını azim ve kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
En kısa zamanda savaş çıksın. Haksız yere borçlandığımız genel sağlık sigortası borçlarından kurtuluruz bu şekilde. Devletin vatandaşına istihdam sağladığı yok üstelik hastaneye gitmeyen vatandaşını borçlandırıyor. Sen ne işe yararsın devlet sen ne işe yararsın akp. senin görevin vatandaşın refahı için çalışmak, Türklerin rızkını asker öldüren yabancılara harcamak değil.
@antofagasta_2014 Senin diye başlayıp bitecek cümleyi Tamamla ki beni günaha sokma insan olarak yaradanım yaratıp şekil değiştiren mahluk
@antofagasta_2014 Kılıçdaroğluna söyle de seni bir ferahlatsın aydın fikirleri ile hadi koçum
@antofagasta_2014 Sızlanmayın dava açın,hakkınızı arayın.GSS haksız uygulamadır.
@antofagasta_2014 hemen hemen her yerde bi yolunu bulup hükümete laf söylüyorsunya inanki insanların gözünde düşüyorsun bide hükümeti sevmediğim halde sırf senin gibi gerizekalılar eleştiriyor diye beni hükümete yaklaştırıyorsun..
@antofagasta_2014 keske o gece pecete kullansalardi da sen olmasaydin !
ARTIK YETER VURUN BU KAHPE PKK TERÖRİSTLERİNİ ARTIK GEBERTİN YETER.GEREKİRSE DEVLET YETKİLİLERİ ÇAĞIRIN BİZİ ASKERE GÖNÜLLÜ OLARAK GELİCEZ.
@fethiyeli1966 git kim seni tutuyor klavye erkeği seni senin gibi pisliikler şehit olur vatan sağolsun deriz :))
Allah ordumuzu devletimizi ümmeti muhammedi daima muhafa ve muzaffer eylesin.Çok şükür hainlerin sonu geldi
@ceycey_l GELEN ŞEHİTLERDEN HABERİN YOK ANLAŞILAN.
Geri Dön