Tunceli'de terör sığınakları imha ediliyor

Tunceli'de terör sığınakları imha ediliyor

TUNCELİ (İHA) - Tunceli'de, terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan hava destekli operasyonlar sürüyor. Hozat ilçesi kırsalında, terör örgütü mensupları tarafından kullanılan terk edilmiş mağaralarda bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik nokta operasyonlar ve arama tarama faaliyetleri devam ederken, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı askeri üssünden kalkan Kobra tipi iki helikopter, Merkez Kutudere ve Hozat ilçesi dağlık kırsalında teröristlerin sığındıkları belirtilen mağaraları havadan bombalıyor. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından organize edilen harekat kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı ve Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Skorsky tipi helikopterlerle bölgeye indirilen özel harekat timleri arama tarama faaliyetlerini sürdürüyorlar. Operasyonlara ilişkin Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hozat ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir mağara içerisinde, muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. Bulunan malzemeler kontrollü bir şekilde imha edildi".

Öte yandan, Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayolunda güvenlik güçlerinin zırhlı araçlar eşliğindeki yol kontrolleri ve mayın arama tarama faaliyetleri ise devam ediyor.