Turgut Özal'ın yeğeni polisten kaçtı

İSTANBUL (İHA) - 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yeğeni, gece uygulama yapan trafik polislerine alkollü yakalanınca, aracını bırakarak olay yerinde bırakarak, kaçtı.

Edinilin bilgiye göre olay saat 02.00 sıralarında Üsküdar Altunizade'de meydana geldi. Uygulama yapan trafik polisleri 35 AC 691 plakalı Mercedes marka otomobili durdurmak istedi. Polislerin "dur" ihtarına uymayan araç, kaçmaya başladı. Bunun üzerine polis ile araç sürücüsü arasında kovalamaca başladı. Kısa süren kovalamaca sonrasında araç, Capitol Alışveriş Merkezi önüne alındı. Polis tarafından kıstırılarak durdurulan araç içinden iddialara göre 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yeğeni Murat Mehmet Özal çıktı. Polisin kendisini yakalamasından sonra araç içinden inen Murat Mehmet Özal ve yanındaki arkadaşı, kendilerini durduran polislerle tartışmaya başladı. Daha sonra bir taksi ile geldiği öğrenilen başka bir arkadaşı da tartışmaya katıldı. Yaşanan bu kargaşayı fırsat bilen Murat Mehmet Özal ise olay yerinden kaçtı. Korkut Özal'ın oğlu olan Murat Mehmet Özal'ın 2006 yılında ikinci kez alkollü araç kullanmaktan 2 yıl süre ile ehliyetine el konulduğu ve akşam yaşanan olay sırasında ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Polis, olay sonrası otomobili otoparka çektirdi. Daha sonra otoparka gelen arkadaşlarından biri, aracı kendisinin kullandığını ve araç içinde Özal'ın olmadığını söyleyerek, Murat Mehmet Özal'ın aracı kullanmak için kendilerine verdiğini iddia ederken, olayı gören bir taksici ise yaşanan kargaşa sırasında taksi ile sakallı birinin geldiğini ve tartışmaya dahil olduğunu anlattı. Murat Mehmet Özal'ın ruhsatı ve otomobilden çıkan bir kimliğine göre tutanak tutuldu.

Özal'ın hakkında ehliyetsiz araç kullanmak, "dur" ihtarına uymamak ve olay yerinden firar etmek suçlarından tutanak tutuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler