HABER

Turgutlu'da susuz köy

MANİSA (İHA) - Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne bağlı 600 haneli Çepnidere Köyü'nde eski olan su pompolarının 10 gün önce bozulması üzerine susuz kalan köylüler, civar köylerden, benzin istasyonlarından ve köyde bulunan mahalle çeşmesinden taşıdıkları suyla ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Su pompalarının yaklaşık 10 günden bu yana arızalı olması nedeniyle köy halkı yetkililere isyan etti. Su olmayan bir yerde hayat olmadığını belirten köy halkı, "Bir nevi çölde yaşıyoruz. Burası tarım işçilerinin ağırlıkta olduğu bir köy ve suya çok ihtiyaç duyuluyor. Köyde suyun olmamasından dolayı 10 gündür çevre köylerden ve benzin istasyonlarından varillere doldurduğumuz sular ile duş alıyoruz. Bir de bu sular ile yemek yapılıyor ve içiyoruz. Bu ne kadar sağlıklı? Bunun kararını yetkililer versin. Bu konuya bir an önce çare bulmalarını istiyoruz, çok zor durumdayız" dedi.

Öte yandan, Çepnidere Köyü'nde tarım işçisi olarak çalışan Adnan Dere isimli vatandaş, "Köyde tüm halkımız perişan. Okulumuzda bile su yok. Bu çocuklar da

dışarıdan gelen su ile ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bizler köy halkı olarak su paralarını zamanında köy birliğine yatırıyoruz. Ancak su ücretlerini Turgutlu Belediyesi'ne yatırmak istiyoruz. Bu su sorunu devam ederse köy halkı iyice çileden çıkar. Kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz? Ege'nin göbeğinde susuzluktan kıvranan köy var" diye dert yandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön