HABER

Turhan Güven: Seçim 3 Kasım'da yapılacak

DYP Grup Başkanvekili Turhan Güven, 3 Kasım tarihinde seçimlerin yapılacağını açıkladı.

Turhan Güven: Seçim 3 Kasım'da yapılacak

Parlamento'da bugün bir basın toplantısı düzenleyen Güven, Türkiye'nin büyük bir siyasi istikrarsızlık içinde olduğunu belirterek, bugün seçimlerin ertelenmesi, yeni hükümet kurulması gibi senaryoların ne yazıcısı, ne çizicisi, ne de oyuncusu olduklarını ifade etti.

"DYP OLARAK KESİNLİKLE BÖYLE BİR ŞEYİN İÇİNDE DEĞİLİZ"

Her seçimde olduğu gibi bu seçimler öncesi de küskünler hareketinin ortaya çıktığını kaydeden Güven, DYP'nin içinde liste dışı kalmış bazı milletvekillerinin de bulun içinde bulunduğunu duyduklarını, ancak DYP olarak kesinlikle böyle bir şeyin içinde olmadıklarının altını çizdi.

Kendilerinin 3 yıldan bu yana seçim yasaları ve siyasi parti yasalarının değiştirilmesine çalıştıklarını ancak bunu gerçekleştiremediklerini kaydeden Güven, artık seçime gidildiğini ve ne AB için ne de seçim ve siyasi parti yasalarının değiştirilmesi bahane edilerek seçim ertelemesine gidilemeyeceğini kaydetti.

Güven, "DYP olarak hükümetin düşürülmesi için yapılan çalışmaların ne içindeyiz, ne arkasındayız ne de yanındayız" ifadelerini kullandı.

"Kasım'da seçimler yapılacaktır" diyen Güven, seçim hükümeti kurulması veya DYP'nin seçim hükümetinni başında yeralacağı gibi söylentilerin de gerçekle alakası olmadığına işaret etti.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler