Turistler Mısır'dan vazgeçmiyor

Sosyal medyada Mısır'dan gönderilen 'Her şey yolunda' yazılı plaj fotoğrafları işe yaradı. Turistler uyarılara rağmen ülkeye gitmekten vazgeçmiyor...

Turistler Mısır'dan vazgeçmiyor

Avusturyalı tatilciler, iç karışıklıkların yaşandığı Mısır'da tatil yapmaktan vazgeçmiyor. Mısır'a tatil paketleri satan E.T.I (Express Travel International) adlı Avusturya'nın önde gelen turizm şirketinin tatil danışmanlarından Atakaan Özyavuz "Her hafta 2 bin Avusturyalı turisti Mısır'a tatil yapmaya göndermeye devam ediyoruz" dedi

BAKANLIK "RİSKLİ" DEDİ AMA!..

Askeri darbenin ardından iç karışıklıkların yaşandığı Mısır'da her gün çatışma ve ölüm haberleri gelirken bu ülkede tatil yapacak turist sayısında önemli düşüşler yaşandı. Bir çok ülke dışişleri bakanlığı aracılığıyla vatandaşlarına “Mısır'a gitmeyin" uyarısından bulundu. Bu ülkelerden biri de Avusturya. Dışişleri Bakanı Michael Spindellegger imzasıyla yayınlanan bildiride, Mısır'ın tatil için hayati tehlike taşıdığı belirtildi. Ancak tatilciler bakanlığın bu uyarısına fazla kulak asmadılar. E.T.I tatil danışmanı Atakan Özyavuz “ Mısır'daki tehlikeli durum karşısında daha önceden yapılmış rezervasyonların iptal edileceğini düşünmüştük. Ancak böyle olmadı. Avusturyalı müşterilerimiz her şeye rağmen bu ülkede tatil yapmaya devam ediyorlar. Rezervasyon iptalleri beklediğimizden çok daha düşük oranda gerçekleşti" dedi.

ROTA TÜRKİYE'YE ÇEVRİLDİ

Atakaan Özyavuz her hafta ortalama 3 bin 500 Avusturyalı turisti Mısır'a gönderdiklerini belirterek "Riskli bölge ilan edilmesine rağmen Mısır seyahatlerindeki iptaller sadece yüzde 25 oranında oldu. Halen haftada 2 bin turisti Mısır'a uçurmaya devam ediyoruz. Mısır tatillerini iptal eden turistlerin rotasını ise Türkiye'ye çevirdik. Bu ülkedeki karışıklıktan çekinen tatilcileri Antalya paketlerimize yönlendirdik" dedi.

SOSYAL MEDYA ETKİLİ OLDU

Mısır'da tatil yapan Avusturyalı turistlerin sahillerde çektikleri fotoğrafları sosyal medya paylaşarak "Her şey yolunda" mesajları atmaları tatilcilerin bu ülkeye gitmekte ısrarcı olmaları konusunda etkili olduğu düşünülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler