HABER

Turizm Bakanlığı koridorlarında ilginç iddia

ANKARA (İHA) - Türk Milli Takımı'nın dünyanın 4 takımı arasına girmesi Türk turizmini olumlu yönde etkiledi. Turizm Bakanlığı'nın, Türk Milli Takımı'nın kupayı kaldırması halinde, Dünya Kupası'na katılan ülkelerin Türkiye'ye tatile çağıracağı ileri sürüldü.

İddiaya göre, Bakanlık'ta önce Türkiye ile karşılaşan ve yenilen takımların davet edilmesi gündeme geldi. Ancak, bunun yanlış anlaşılabileceği düşüncesiyle Dünya Kupası'na katılan tüm takımların Türkiye'ye davet edilmesi gündeme geldi. Bu davetin amacı olarak ise Türkiye'nin reklamının Dünya Kupası tamamlandıktan sonra da devam etmesi gösterildi.

Türkiye'nin ekonomik sıkıntıda olmasından dolayı bunun nasıl formüle edileceği de Turizm Bakanlığı'nda tartışılan bir başka konu. Öğrenildiğine göre, bütün takımların tatillerinin hayli kabarık bir fatura tutabileceği ihtimali gözönünde bulundurulurken, bu işin sponsorlarla çözülebileceği yönünde formüller de aranıyor.

Alınan bilgiye göre, bu takımların hepsinin bir arada mı davet edileceği yoksa gruplar halinde mi Türkiye'de ağırlanacağı henüz kararlaştırılmadı. Bir görüşe göre, bütün takımlar bir arada davet edilirse özel bir güvenlik birimi oluşturulması istenecek. Dolayısıyla dünya futboluna damgasını vuran kramponlar güvenlik zinciri içerisinde tatillerini yapabilecekler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön