HABER

Turizmciler, bayram tatilini bekliyor

İstanbul -(AA) Ramazan Bayramında yurt içi tercihlerde Marmaris, Antalya ve Bodrum gibi merkezler öne çıkarken, yurt dışında ise Orta Avrupa, Mısır, Fas ve Uzak Doğu'nun tercih ediliyor. Bayram tatilinde şu ana kadar yurt içi tercihlerin daha ağır bastığı bildirildi.

Magic Life Center İç Turizm ve Operasyon Sorumlusu Ayşegül Ürkmez, şu ana kadar yurt dışı tur taleplerinde fazla bir hareketlilik görülmediğini belirterek, bayram tatilinin yazın bitmesine yakın bir tarihe denk gelmesinin buna neden olabileceğini aktardı.

Tatile yaklaşan son haftalara doğru vizesiz gidilen ülkelere olan taleplerin artabileceğine işaret eden Ürkmez, yurt dışında genelde Uzak Doğu ve Amerika'nın tercih edilen bölgeler (destinasyonlar) arasında yer aldığını ifade etti.Ürkmez, "Bizim yurt dışı turlarımız arasında en fazla rağbet gören Mısır ve Tunus turlarımız... Tunus'un özellikle vizesiz olması farklı bir ülkelerde tatil yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor" dedi.

Kontenjanların dolacağını öngördüklerini belirten Ürkmez, "Şu ana kadar yapılan rezervasyonlara bakıldığında ise bayramın galibinin Antalya olacağını söyleyebilirim. Bayramın yaz aylarına yakın olması sebebiyle yaz tatilini devam ettirmek isteyenler Antalya'yı tercih ediyor" görüşünü dile getirdi.

Etstur Yurt İçi Operasyon Müdürü Suat Özbek ise bu bayram tatile çıkması beklenen sayının yüzde 75-80'inin yurt içi seyahatleri tercih edeceğini söyledi.Özbek, yurt içinin yurt dışına göre ağırlıklı olarak tercih edilmesini, yurt dışının biraz daha maliyetli olması ve vize işlemlerinde prosedürlerin uzun sürmesine bağladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön