Türk bayrağına çirkin saldırı

Kosova'nın güneybatısındaki Prizren'de Türk bayrağına yönelik saldırı gerçekleştirildi. Kosova'da daha önce de bu tür saldırılar düzenlemiş ülkenin bağımsızlığının 9. yıl dönümünde de buna benzer bir olay yaşanmıştı.

Türk bayrağına çirkin saldırı

Kosova'nın bağımsızlığının 10. yıl dönümü nedeniyle şehrin dört bir yanına asılan bayrakların arasında Türk bayrağı da yer alırken, Bajram Hoti adlı Facebook kullanıcı hesabından paylaşılan görüntülerde, bir saldırganın dün gece şehirdeki bir aydınlatma direğinde asılı duran Türk bayrağını indirdiği, ardından yere fırlatıp üzerine bastığı görülüyor.

"KINIYORUZ"

Türkiye'nin Prizren Başkonsolosluğundan AA muhabirine yapılan açıklamada, Türk bayrağına yönelik saldırıya ilişkin Prizren Belediyesi ve Kosova Emniyetiyle temasa geçildiği belirtilerek, "Bayrağımıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırıyı en şiddetli biçimde kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kosova Demokratik Türk Partisi milletvekilleri Fikrim Damka ve Müferra Şinik tarafından saldırıya ilişkin yapılan ortak yazılı açıklamada ise Kosova'nın bağımsızlığının 10. yıl dönümü arefesinde üzücü olayların yaşanmaya devam ettiği belirtildi.

"GÜN YÜZÜNE ÇIKMIŞTIR"

Açıklamada, "Haber sitelerinden takip ettiğimiz üzere dün akşam kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Türk bayrağı, saldırıya uğramıştır. Daha önce de defalarca tekrarlanan bu menfur saldırıların bir yenisinin dün akşam tekrar vuku bulması, daha önce gerçekleşen Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna yapılan molotoflu saldırı ve benzeri eylemlere verilen cezaların caydırıcı olmaktan çok uzak olduğu bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyor, faillerin bir an önce yakalanıp kanunlar çerçevesinde en üst seviyeden cezalandırılmalarını diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

2016'DA DA OLDU

Kosova'da daha önce de bu tür saldırılar düzenlemişti. Ülkenin bağımsızlığının 9. yıl dönümünde de buna benzer bir olay yaşanmış, 2016 yılında ise Prizren Başkonsolosluğuna yönelik bir saldırı gerçekleştirilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Ankara da ki GEZİ olaylarındada yakmışlardı.. İT İTTİR MİLLİYETİ OLMAZ! ABD PKK ya silah veriyor diye; diğer itin biride çıkmış Reis e saydırıyor saydır bakalım
birader atma atma sen bu ülkede bu ulkenin bayrağını yakacan ordaki herkez linç eder bayrakla ülke yonetene yapılanı karistirma derim bu ülkenin bayranigi bu ülkede ve toplum içinde yakacak allahın hic bir kulu olamaz. analdin..
Ulan inanmıyorum ben askerliğimi Afor barış gücünde bunları doyurmak için kurulan Kızılay kampının güvenliğini sağlayarak yaptım.Bıraksalardı sırplar kesseydi bunları.Yüce TÜRK askeri bunlar için mi uğraştı ????
kınayin kınayin. ancak kinarsiniz.
Turkiye; Kosovanin bağımsız ligini dönemin dışişleri bakanı Ali Babacan aracılığı ile tanıyan ilk ülkeler arasında dir. Maalesef kosavada yillardir belli gruplar tarafından bayragimiz yakılıyor. Yazık...
bende arnavutum ama orada bu tür işleri yapanlar yaptıranlar türkiyeden kaçan fetocular çok fetocu var orada kosova abd himayesinde bir ülke arnavutlarla ilgisi olmayan bir konu bu
bence Arnavut bazı aşırı sağcı gruplar Osmanlıya kizginliklarindan yapıyor bende Kosova Arnavut uyum Türkiye'de yaşıyorum ve ülkemin bayrağını canım kadar seviyorum bu ülkede askerlik yapmış olmaktanda gurur duydum hep
kınıyorum
Diğer Haberler