HABER

Türk Büro-Sen'in talepleri

EDİRNE (İHA) - Türkiye Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Büro-Sen), yeni hükümetten 'olmazsa olmaz' taleplerini açıkladı.

11 iş kolunda 4 bine yakın üyesi bulunan Türk Büro-Sen Edirne İl Temsilciliği Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yıldız Kebap ve Pide Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında "Kaldığımız yerden devam" diyerek yeni hükümete taleplerini sıraladı. 57. Hükümet dönemi başlanan toplu görüşme çabalarına olağanüstü gelişen erken seçim süreci nedeniyle yeni hükümet döneminde görüşülmek üzere ara verildiği belirten Topdur, yeni hükümetten olmazsa olmaz taleplerini yineledi. Edirneli memurlara çağrıda bulunan Topdur, şunları söyledi:

"Sendika yasamızın önündeki yasal engeller kaldırılmalı. Ekonomik ve Sosyal Konsey vakit geçirmeden toplanmalı. Sosyal haklar içinde yer alan 173 Milyon 200 bin Türk Lirası talebimiz, aylık enflasyon oranları da dikkate alınarak güncelleştirilip kamu çalışanlarına ödenmeli. 4688 Sayılı Sendikalar Kanunu'ndaki eksiklik, aksaklık ve çelişkiler konfederasyonumuzun da görüşü alınarak düzeltilmeli. Kamu çalışanlarına 2003 yılı ilk 6 ay için yüzde 20, ikinci 6 ay için de yüzde 20 ücret artışı yapılmalı. Enflasyon farklarımız derhal ödenmeli. Tasarruf Teşvik Fonu'nda biriken ana para ve nemalarımız ödenmeli."

Edirne'de görev yapan memur meslektaşlarına çağrıda bulunduğunu da belirten Topdur, "Sizlerin yeri hakkınızı, hukukunuzu en iyi şekilde temsil eden Türk Büro-Sen'dir. Taş yerinde ağırdır. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Türk Büro-Sen devleti ve milleti ile barışık şekilde mücadelesine devam edecektir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön