HABER

Türk denizciler anıldı

MERSİN (İHA) - Mersin'de 115 yıl önce Japonya İmparatoru'nu ziyaret sonrasında Kushimoto şehri yakınlarında batan Ertuğrul Fırkateyni'nde şehit olan 587 Türk denizci törenle anıldı.

Atatürk Parkı içindeki Refah Şehitleri Anıtı önünde gerçekleştirilen törene, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Akınsel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Kushimoto Belediye Başkanı Mustafa Shıgeki Matsubara ile alt birim belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Şehit 587 Türk denizci için denize çelenk bırakılmasının ardından bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Kushimoto'da 115 yıl önce şehit olan 587 Türk denizcinin aziz hatırası önünde saygıyla eğildiklerini belirtti. Refah Şehitleri Anıtı'nın ikizinin Kushumoto kentinde de bulunduğunu ifade eden Özcan, şehitlere gösterdikleri saygıdan dolayı Japonlar'a teşekkür ederek, en kısa zamanda Kushimoto'yu ziyaret edeceğini ve iki şehir arasında varolan iyi ilişkileri daha da üst düzeye çıkarmak istediğini dile getirdi.

Kushimoto Belediye Başkanı Mustafa Shıgeki Matsubara ise, Mersin'de bulunmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirerek, Kushimoto Belediyesi olarak 5 yılda bir şehitler için törenler düzenlediklerini ve onları saygıyla andıklarını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler