HABER

Türk dev adama ABD’de yoğun ilgi

Dünyanın en uzun insanı unvanını alarak Guiness Rekorlar kitabına giren Sultan Köşen, diş tedavisi amacıyla geldiği Kaliforniya’da Amerikan medyasının ve yerel halkın ilgi odağı oldu.

Kaliforniya’nın en ünlü diş hekimlerinden Dr. Eric Johnson sponsorluğunda ABD’ye gelerek diş tedavisi gören Sultan Köşen, Amerikan okullarından gelen öğrenciler ve Amerikan basın mensuplarıyla tedavi gördüğü klinikte buluştu.

Çocukların ilgisinden oldukça memnun olan Sultan “Çocuklar ilk olarak boyumun uzunluğundan dolayı çekimser davranıyorlar. Ben de onlara benden korkmamaları gerektiğini söylüyorum. Amerikan halkının ilgisinden çok memnun kaldım” dedi. 50 bin dolarlık diş tedavisini karşılayan Dr. Eric Johnson’in kliniğindeki ilk tedavisinin ardından KCOMM halkla ilişkiler ve pazarlama firmasının CEO’su Sinan Kanatsız’ın misafiri olarak Kaliforniya’yı gezen Sultan, Disneyland ve diğer birçok turistik mekanı da ziyaret etti. Dolaştığı mekanlarda halkın hatıra fotoğrafları çektirdiği Sultan’ın Kaliforniya ziyareti ve hayat hikayesi Amerikan basınında geniş bir şekilde yer aldı.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön