HABER

Türk düşmanı lider bu kez harakiri yaptı

Bulgar Erkekler Partisi lideri Rosen Markov, devlet televizyonundaki Türkçe yayınları protesto etmek için dün parlamento binası önünde harakiri girişiminde bulundu.

Türk düşmanı lider bu kez harakiri yaptı
Bulgar Erkekler Partisi lideri Rosen Markov, devlet televizyonundaki Türkçe yayınları protesto etmek için dün parlamento binası önünde harakiri girişiminde bulundu.
Bulgar polisi, elektroşokla etkisiz hale getirdiği Markov'un harakiri girişimini engelledi.
Irkçı lider daha önce de devlet televizyonu önünde kendini ateşe vermiş, imdadına yine polisler yetişmişti.
**BULGAR TELEVİZYONU KULAK ASMADI**
Bulgar devlet televizyonu BNT'nin Genel Müdürü Ulyana Pramova Türkçe haber bültenini yayından kaldırmalarının şu an için söz konusu olmadığını söyledi.
Türkçe yayınlarla ilgili tartışmalar üzerine basın toplantısı düzenleyen Pramova, baskılar ya da imza toplama kampanyaları nedeniyle program akışlarını değiştirmeyeceklerinin altını çizdi. Pramova, "Her gün 50-60 bin insan Türkçe haberleri izliyor. Bu yayını durdurmamız, tüm bu insanları habersiz bırakmak anlamına gelecek." dedi. BNT Genel Müdürü, Türkçe programların kaldırılmasını isteyenleri de, "2009 yılına gelmemize rağmen, 10 yıl öncesine göre, kendimizden farklı olanlara karşı daha hoşgörüsüzüz." sözleriyle eleştirdi. Pramova, gelecekte, azınlıklar için sadece haber bülteni değil, farklı programlar da hazırlanacağını tahmin ettiğini dile getirdi.
BNT' Genel Müdürü Pramova, halkın televizyon kanalında hangi programları görmek istediğini ortaya çıkarmak için bir kamuoyu araştırması başlattıklarını da sözlerine ekledi. Pramova, araştırmada halkın Türkçe haberlerin durdurulmasını istediğinin ortaya çıkması durumunda bu konunun gündeme alabileceğini dile getirdi.
Bulgaristan'da aşırı milliyetçilerin Türkçe haberlere karşı başlattığı kampanya, Bulgar Erkekler Partisi lideri Rosen Markov'un devlet televizyonu önünde kendini ateşe vermesi ile dünya medyasının dikkatini de çekmişti.
CİHAN


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön