HABER

Türk Hava Kurumu'nun uçak kampanyası

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de, yerel Ekpres Gazetesi'nin kurban derilerinin yangın uçağı alımı için Türk Hava Kurumu'na bağışlanmasıyla ilgili başlattığı kampanya ses getirdi.

THK Balıkesir Şube Başkanı ve genel merkez yönetim kurulu üyesi İlhan Güzel, Kasım ayının ilk haftafsında başlatılan kampanyayla ilgili öncülük eden Ekspres Gazetesi'ni ziyaret ederek gazetenin sahibi M. Reşit Kıpçak'a teşekkür etti. Yangın söndürme uçağı alınması fikrini ortaya atan gazetenin yazarlarından Aydın Ayhan'ın da hazır bulunduğu ziyarette, THK'nin kamuoyunda neden yanlış anlaşıldığı da tartışıldı. En başta kamu kurum ve kuruluşlardından olması gereken desteği göremediklerini ifade eden THK Şube Başkanı İlhan Güzel, "Balıkesir Ekspres Gazetesi'nin başlattığı bu kampanya Ankara'da bizim genel merkezimizi tetikleyen bir unsur oldu. Genel başkanımız Yusuf Güngör ve genel sekreterimiz Anadolu'daki bu kıvılcımın büyük önem arzettiğini ifade ederek, Balıkesir'e teşekkür ettiler. Bu kampanyayla ilgili konuya Türk Kuşu dergisinin Ocak-Şubat sayısında geniş şekilde yer verilecek" dedi.

Aydın Ayhan, "Ben, diğer basın kuruluşlarından destek görmeyi umuyordum fakat hayal kırıklığına uğradım. Bu kimsenin meselesi değil, hepimizin meselesi. Ormanlarımız yanarken yaşanan üzüntüler hiçbirşeyi geriye getirmiyor. İlgisizlik beni üzrdü" dedi.

Aynı zamanda Balıkesirliler Birliği Başkanı olan Reşit Kıpçak da, "Kampayaya karşı genel bir duyursızlık dikkat çekiyor. Bu konuda İHA'nın gösterdiği ilgi takdire şayandır. Bu konu yerel bir olay değil ki, milli bir mesele. Balıkesir'de kamu görevi yapanlar, diğer tüm bürokratlar bu kampanyaya sahip çıkmak için çaba sarfetmiyorlar" diyerek üzüntüsünü ifade etti.

THK'nın bugüne kadar yanlış anlatıldığını ve yanlış anlaşıldığını kaydeden şube başkanı İlhan Güzel, "Türk Hava Kurumu'nun sahibi devlettir, destekçisi millettir. Kızılay'ından Diyanet İşleri Başkanlığı'na birçok kurum ve kuruluş paydaşdır. Bütün mesele THK'ya siyasi destek verilmesinden geçiyor" dedi.

İlhan Güzel, ayrıca, Balıkesir'in Türkiye genelindeki sıralamada ilk 10 il arasında yer aldığını, bu sene de milletin vereceği destek ile çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön