HABER

TÜRK İŞ'in mitinginde gerginlik

TÜRK İŞ öncülüğünde düzenlenen Ekmek, Barış, Özgürlük İçin Demokrasi ve Haklar Mitinginde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Kumlu protesto edilerek kürsü bir süre işgal edildi.

Türk-İş öncülüğünde düzenlenen “Ekmek, Barış, Özgürlük İçin Demokrasi ve Haklar Mitingi gergin bir ortamda sonra erdi. Mitingin sonlarına doğru Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu protesto edilerek, kürsü bir süre işgal edildi.

Türk İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, konuşmasını yapmak üzere mitingin gerçekleştiği Abdi İpekçi Parkı’na kurulan platforma çıktığında bazı işçilerin ıslıklı protestosuyla karşılaştı.

Konuşmasına devam etmek isteyen Kumlu’ya, işçiler sloganlarıyla müdahale etti. Kumlu, protestolar karşısında platformdan indi. Kumlu ile birlikte sendika yöneticileri de alanı terk ederken, bir grup işçinin “Kumlu buraya, bizi satanı biz de satarız” şeklinde slogan attığı gözlendi.

Diğer sendika yöneticileri işçilere ‘sakin olun’ çağrısı yapması üzerine işçiler bu kez de platforma çıkarak tepkilerini burada göstermek istedi. İşçilerin platforma çıkmak istemesi kargaşaya neden oldu. Bir grup işçi “Genel grev” çağrısında bulurken, sonra platformdaki potestocu işçiler ikna edilerek aşağı indirildiler. Mitinge katılanlarda miting alanını terk ederken, Mitinge katılan TEKEL İşçileri Türk-İş Genel Merkezi önüne döndüler. (ANKA)

Geri Dön