HABER

Türk jetleri sınırda keşif uçuşu yaptı

F-16 savaş uçakları, Suriye sınırında keşif uçuşu yaptı.

DİYARBAKIR (İHA) - Türkiye-Suriye sınırında bulunan Resulayn kasabasında PYD ile muhalif Nusra Cephesi ve Gureba El Şam birlikleri arasında yine alevlenen çatışmalar üzerine Diyarbakır'dan havalanan F-16 savaş uçakları, keşif uçuşu yaptı.

Türkiye sınırına sıfır noktada bulunan Resulayn kasabasında PYD ile muhalif Nusra Cephesi ve Gureba El Şam birlikleri arasında tekrar başlayan çatışmalar üzerine Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığından havalanan 2 F-16 savaş uçağı, sınır hattında keşif uçuşu yaptı. Çatışmalarda sınırı aşan kurşunlar Ceylanpınar ilçesinde bulunan 2 vatandaşın ölümüne 3 vatandaşın ise yaralanmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine çatışmaların yaşandığı Ceylanpınar-Resulayn sınır hattında F-16 savaş uçakları keşif uçuşu yapmaya devam ediyor. Vur emriyle havalanan savaş uçakları, yaklaşık 1 saat süren keşfin ardından üslerine geri döndü. (ÖK-ÖK-Y)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bizimkisi Hava Civa, İsrail sınırında bir tek Yahudi ölseydi eğer Esat şimdi kan işiyor olurdu ve Suriye günlerce bombalanırdı, bizde insan ucuz ve sahipsiz gelen vuruyor giden vuruyor, biz Suriyenin vurduğu insanlarımıza karşılık Gezi Eylemcisi Etem SARISÜLÜK' ü, Ali KORKMAZ' ı, Mustafa SARI' yı, Abdullah CÖMERT' i, Mehmet AYVALI' yı vuruyoruz çünki en kolayı bu
Geri Dön