HABER

Türk: Operasyonlar çare olmaz

Türk: Operasyonlar çare olmaz

Ankara (AA)- DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sınır ötesi harekat yetkisi verilmesini, "Operasyonlar çare olmaz" diye değerlendirdi.

TBMM kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk, tüm halkı kucaklayacak, buluşturacak bir formülün getirilmesi gerektiğini söyledi. Tarihte 29 isyandan söz edildiğini ifade eden Türk, "Demek ki bunlar çözüm değil. O zaman farklı mantıkla bakmak lazım" dedi.

Türk, ilk günden bu yana "operasyonların çözüm olmayacağını" söylediklerini ve tezkereye ret oyu kullandıklarını anımsattı. Operasyondan sonra, muhtemel gelişmelere ilişkin soruyu yanıtlarken Türk, hassas bir konu ve süreç olduğunu, Ortadoğu'da bir kargaşanın yeniden gündeme gelebileceğini ileri sürdü.

Türk, operasyonların çare olmadığını ifade ederek, halkı sevgiyle kucaklayacak köklü çözümler ve sevgiyle bütünleşen bir Türkiye'ye yönelik formül geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu formülün ne olduğunun sorulması üzerine Türk, tüm dünyada buna benzer sorunlar yaşandığını, aklı öne çıkararak, bilimsel veriler esas alınarak
çözümler bulunduğunu sözlerine ekledi.

Geri Dön