HABER

Türk Telekom’dan dev Galatasaray forması

Türk Telekom, ana sponsoru olduğu Galatasaray futbol kulübünün efsanevi futbolcusu Metin Oktay’ı, ölümünün 19’uncu yılında hazırlanan devasa forma ile anıyor.

İSTANBUL (ANKA) - Galatasaray futbol takımı ana sponsoru Türk Telekom, Türk futbolunun ve Galatasaray’ın önemli isimlerinden Metin Oktay’ın ölüm yıldönümünde, efsane futbolcunun anısına farklı bir projeye imza attı. Özel olarak hazırlanan Metin Oktay forması, anma töreninde taraftarlar ile buluşacak.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, ana sponsoru olduğu Galatasaray futbol kulübünün efsanevi futbolcusu Metin Oktay’ı, ölümünün 19’uncu yılında hazırlanan devasa forma ile anıyor. 22 metreye 23 metre boyutlarında hazırlanmış olan 10 numaralı orijinal Metin Oktay forması, 13 Eylül günü Ali Sami Yen Stadyumu’nda oynanacak Galatasaray-Gaziantepspor karşılaşmasında taraftarlar ile buluşacak. Toplamda sahanın yarısı kadar yer kaplayan ve iki parçadan oluşan forma, özel olarak kurulan makara sistemleriyle tribüne asılacak.

Yalnız Galatasaray'ın değil Türk futbol tarihinin önemli isimlerinden biri olan ve tüm futbolseverlerin kalbinde taht kurmuş olan Oktay, ölüm yıldönümünde bir kez daha anılarak, taraftarlar tarafından maç öncesinde Ali Sami Yen Stadyumu’nun etrafında imzalanacak olan forma daha sonra Galatasaray Spor Kulübü müzesinde yerini alacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön