Türk yolcu, 100 bin dolar zarar ettirdi

İstanbul seferini yapan Airtransat uçağında korkulu anlar yaşanmasına sebep olan Türk yolcu yargılanıyor. Türk yolcu Dogan Akkaya havayoluna 100 bin dolar zarar ettirdi.

Türk yolcu, 100 bin dolar zarar ettirdi

Toronto-Montreal-İstanbul seferi yapan Airtransat'a ait yolcu uçağı içinde 316 yolcusuyla İstanbul'a gelmek için havalandı. Uçağın havalanmasından kısa bir süre sonra uçakta bulunan ve Türk olduğu iddia edilen 25 yaşındaki yolcu, önünde bulunan yolcuyu rahatsız etmeye başladı. Durumun kabin ekibine bildirilmesinin uyarıları dinlemeyen yolcu uçakta, “Bu sizin son uçuşunuz olacak" diye bağırınca kısa süreli panik yaşandı.

Kabin memurları durumu pilota bildirdi ve uçağın kaptan pilotu kalkıştan yaklaşık 20 dakika sonra Montreal'e geri döndü ve yolcu uçağa çağırılan polisler tarafından göz altına alındı. Olay nedeniyle yolcular yaklaşık bir saat uçak içerisinde bekledikten sonra terminale alındı. Toronto-Montreal- İstanbul seferini yapan yolcu uçağı 7 saat gecikmeyle 18.15'de Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

5-10 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR
Montreal Adalet Sarayı'nda hakim karşısına çıkarılan Doğan Akkaya'nın avukatı müvekkilinin serbest bırakılmasını istedi. Savcı kanıtların mahkemeye sunulması için davanın ertelenmesini talep etti. Akkaya, saldırı ve tehdit, sözlü saldırı ve güvenliği bozmakla suçlanıyor. Saldırı ve tehdit suçlarından 5-10 yıl, sözlü saldırı ve güvenliği bozma suçlarından da 5'er yıl hapis isteniyor.

Mahkeme çıkışı mahkeme sözcüsü Jean-Pascal Boucher yaptığı açıklamada, suç unsurunun ne olduğunu henüz bilmediklerini söyledi.

4 AYRI SUÇLAMA
Doğan Akkaya hakkında 4 suçlama bulunuyor. Bunlar Linda Lancup adlı bir kadına saldırı, terörist aktivitede bulunmak, Alina Daminoiu adlı kadına sözlü saldırıda bulunmak ve tehdit etmek...

UÇAĞIN DÖNÜŞÜ PAHALIYA PATLADI
Türk yolcu Dogan Akkaya'nın uçak hostesini tehdit etmesiyle uçağın Air Transat'a dönüşü pahalıya patladı. Uçakta, yakıt, çalışan ekstra elaman sayısı ve tüm zararlar toplanınca 100 bin doları bulduğu ifade edildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İşte böyle salaklara vize verirler.
Diğer Haberler