HABER

Turkcell'in hedefi borçlar

İSTANBUL (İHA) - Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Garanti Bankası ile Vakıfbank'tan alınan kredilerin 63 milyon dolarlık geri ödemesini, bankalar ertelemeyi kabul ettiği halde gerçekleştirdiğini açıkladı.

Turkcell'den Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, şirket 2000 yılında Garanti Bankası ile yapmış olduğu 150 milyon ABD doları ve Vakıfbank ile yapmış olduğu 100 milyon ABD doları tutarındaki kredi anlaşması gereği mayıs ve haziran ayı içinde yapması gereken toplam 63 milyon ABD doları tutarındaki anapara ve faiz ödemelerini, daha önce bu bankalardan alınmış anapara kısmının 1 yıl süre ile aynı koşullarla ertelenmesi ile ilgili niyet mektubunda yer alan erteleme opsiyonunun ilk kısmını kullanmadı ve ödemeyi gerçekleştirdi. Turkcell'in açıklamasında, bu ödeme ile birlikte şirketin yılbaşından bu yana yaptığı borç ödemelerinin tedarikçi Ericsson'a yapılan yaklaşık 225 milyon ABD doları tutarındaki ödemeyle birlikte toplam 420 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada, "Şirket yıl sonu finansal borç toplamını, bu yıl yapacağı anapara ve faiz dahil, Ericsson hariç yaklaşık 470 milyon ABD doları tutarında borç ödemesi ile 1.2 milyar ABD doları seviyesine düsürmeyi planlamaktadır" denildi.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler