Türkiye'de interneti kilitleyen siber saldırılar ABD, Hollanda ve Rusya üzerinden yapılmış!

Google'a erişim sorunun yaşanmasının ardından siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'te Türkiye, gün içinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği kaydedildi.

Türkiye'de interneti kilitleyen siber saldırılar ABD, Hollanda ve Rusya üzerinden yapılmış!

Türkiye'de gün boyunca öğle saatlerinden beri devam eden Google'a erişim sorunun sebebinin siber saldırıdan kaynaklandığını açıklamasının ardından gözler siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'e döndü. Parsecure Map'te Türkiye'nin yoğun bir saldırı altında olduğu görüldü.

ABD, RUSYA VE HOLLANDA'DAN SALDIRI

Saat 18.45 itibariyle Google'a erişim sorunu çözülürken Türkiye, Parsecure Map sitesinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği belirtildi.

Gün içerisinde Türkiye'ye siber saldırıların devam ettiği sıralarda ABD, Çin, Vietnam, Endonezya ve bazı diğer ülkelerden binlerce saldırı gerçekleşti.

google

NE OLMUŞTU?

Türk Telekom ise, Google'a erişim sorunun ardından siber saldırı altında olduklarını belirtmiş ve saldırıların Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapıldığını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
zaten güç bela 1mbit upload hızı olan internetimiz var saldırmayın kardeşim , bozacaksınız santralleri zaten altyapı zayıf gidin başka ülke ile oynayın :))
Sibel saldırdı ne demek ben anlamamışam bir tane kadın nasıl olurda bunları yapmıştır kafam almamıştır lo
üzülmedim telekom demek fahiş fiyat demek, haksiz borc demek, acma kapama bedeli demek, faiz demek, kapali olduğu gunlerim parasinin bile talep edilmesi demek. Oyuzden uzulmedim
@mavi_donlu_mardin_ayisi mavi donlu mardin ayısı :D la .
zaten saldırı olmasada pek bişey degişmiyor internetiniz hep kayıplarda hımınah :d
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler