Türkiye'den ABD Başkanı Trump'ın mektubuna yanıt!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektuba Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yanıt geldi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 9 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta kullandığı ifadeler tepki topladı. CNN Türk Muhabiri Sena Alkan, 'üst düzey' Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından aldığı bilgileri canlı yayında aktardı.

Alkan, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının mektuba tepki olarak "9 Ekim’de yazılan bu mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevap 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Harekatı” ifadelerini kullandığını belirtti.

CNN Türk Muhabiri Sena Alkan, mektuba gelen yanıtı şu şekilde aktardı:

9 Ekim’de yazılan bu mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevabın da 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Harekatı olduğu belirtildi. Trump’ın bu tarz tekliflerinin geçerli olmadığını arabuluculuk teklifi ile Erdoğan’a bir şey yaptıramayacağını görmüş olduğunu ifade ediyor kaynaklar ama 9 Ekim’de yazıldığı ortaya çıkan mektuba en net cevabın da 9 Ekim saat 16:00 itibarıyla Türkiye’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı olduğu ifade edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
İmralı mektubu geldi aklıma aniden. ABD bob başkanına sahip çıkıyor.Bilerek servis ediliyor. İtibarı yürüsün diye. İnce oyun.Kurtlar vadisi halt etmiş.
benim de aklıma hdp ziyaretleri geliyor! Sezai Temelli nin chp büyük şehirlerde kazanmış sa hdp sayesinde sözü geliyor! Yine sezai efendinin vadedilmiş topraklar sözü geliyor. 80li yıllardan bugüne hdp uzantılı olan herkesin bi şekilde chp marifeti sayesinde meclise girdiği geliyor! Çözüm süreci bi hataydı dönüldü ama chp hâlâ hatalarına devam ediyor. bi kaç yıl önce samanyolu Tv de pyd ye halkını savunan örgüt olarak gördüğünü söylüyor bugün oy kaygısı ile çark ediyor. hdp ziyaretleri bırakın vatanı şehitlere ihanettir.
@toprak3380 hadi oradan !! butun teror orgutleri feto dahil hepsinin isbirlikcisi belli. daha dun trt de kirmizi bultenle aranan teroristle ortaktiniz. hadi oradan !!! bir de utanmadan capulcu teroristleri, kendi devletine silah dogrultan teroristlere maas verip, milli suriye ordusu demeniz nedir ? nedir bu cehalet !!!
İmralı PKK'ya "Silah Bırakın" dedi Bundan Rahatsız oldunuz
@toprak3380 benimde aklıma ypg ye ısmarlanan lahmacunlar geliyor
helal olsun Sayın Cumhurbaşkanım
@m_ert19 Rahmetli ecevit abd başkanının yanıda dururken hazır ol vaziyette dururdu, bak reis çok ağır hakaret dolu mektubu yanındaki çöp kutusuna atmış hakikaten helal olsun, budur işte yeni türkiye.
@m_ert19 susup cevap vermedigi için diyorsan evet sukut altındır ama çop yalanına ben inanmış degilim amerika ile 12 saat farkı var yani çöpe atıldıgı saatte o mektup henüz yazılmamıştır
kefenini giyen erkekler nerdeee kefen giyiyorlardı şov için abd cihat ilan edin görelim hadi aslanlar yaparsınızsiz
@kilincbey58 Ha onları soruyorsan beyaz çarşaf üzerinde kirli paralarını sayıyorlardır.
bence şuan cumhurbaşkanına hakaretten dava açılan ve ceza alan davalar düşürmeli ABD başkanı mektubunda şeytandan tutun salaklığa herşeyi söylüyor ve hiç bir karşılık veren yok
mektup içeriğinde bahsettiğin içerikten haberin varsa ya içeride ki fetö artklarıyla irtibatlısın ya da bizzat içerdeki fetö artığısın bu bir. ikincisi amerika da işlenen bir cürüm sebebiyle türkiyede yargılama bekliyorsun bu da ayrı bir ahmaklık. ayrıca suç işlenmesini yada işlenen suçu aptal saptal nedenlerle normalleştirmeye yaygınlaştırmaya çalışmak için yaptığın propaganda da ayrı bir ahmaklık. ama ne yaparsanız yapın bu memlekete zarar veremeyeceksiniz.
cevap mı yok . sahadaki asker neden orda sence
@longsanto sahada ki asker erdoğanın incinen gururunu tatmin etmek için mi yok sa terör koridorunu boşaltmak için mi orada analist arkadaşım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler