HABER

Türkiye'den ABD'ye koronavirüsle mücadelede yardım!

Yeni tip koronavirüse yönelik tedbirler kapsamında hazırlanan yardım malzemeleri, TSK’ya ait askeri uçakla Etimesgut Havalimanından ABD’ye gönderildi. ABD'nin Ankara Büyükelçisi de yayımladığı teşekkür mesajında "Amerikan hükümeti adına Türk hükümeti ve Türk halkına cömert bağışları için teşekkür ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ABD'ye koronavirüsle mücadelede kullanılacak olan tıbbi yardım malzemeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait A400M uçağıyla gönderildi.

abd

'NATO MÜTTEFİKİMİZ ABD İLE DE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ'

İletişim Başkanı Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin dostlarına ve müttefiklerine tıbbi malzeme göndermeye devam ettiğine dikkati çekti. Altun, "500 bin cerrahi yüz maskesi ve çeşitli türde binlerce koruyucu ekipman Salı günü ABD'deki Andrews Hava Üssü'ne varmış olacak. Covid-19 ile mücadelede NATO müttefikimiz ABD ile de dayanışma içindeyiz" ifadelerine yer verdi.

MSB'DEN AÇIKLAMA

MSB'den yapılan açıklamada "Millî Savunma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve ABD’ye ulaştırılacak olan sağlık malzemeleri; maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumdan oluşuyor." ifadeleri yer aldı.

dd

ABD'DEN TEŞEKKÜR MESAJI

ABD'nin Ankara Büyükelçisi, Türkiye'nin ABD'ye tıbbi yardımına ilişkin teşekkür mesajı yayınladı.

Büyükelçi, "Amerikan hükümeti adına Türk hükümeti ve Türk halkına cömert bağışları için teşekkür ediyoruz" dedi.


Geri Dön