HABER

Türkiye donuyor

Türkiye’nin doğu bölgelerinde sıcaklık 2 ila 4 derece azalırken, batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma görülecek.

ANKARA(ANKA) -Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Hopa, Edirne ve Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak; Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek. Hava sıcaklığı, doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), güneydoğu bölgelerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/)

-UYARILAR-

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların (ulaşımda aksamalar, v.b.) dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

-BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre, bölgelerde hava şöyle olacak:

MARMARA:Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevreleri yağmurlu geçecek.

EGE:Genellikle parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ:Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile sis olması öngörülüyor.

BATI KARADENİZ:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:Çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile kuzey ve batısında sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(ANKA)

Geri Dön