Türkiye Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryum Birliği kuruluş toplantısı

Eskişehir Hayvanat Bahçesi danışmanı Brouwer: - "Hayvanların iyi koşullarda barındığı modern hayvanat bahçeleri yapmak gerçekten hiç zor değil. Uzay teknolojisinden değil, basit yenilenebilir enerjilerden faydalanarak modern bir hayvanat bahçesi veya akvaryum kurmaktan bahsediyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryum Birliği'nin kurulması için Eskişehir'de toplantı yapıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir Park ve Bahçeler Daire Başkanlığında düzenlenen Türkiye Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryum Birliği'nin kuruluş toplantısına, ülke genelindeki A ve B lisanslı bazı hayvanat bahçeleri ve akvaryumların yetkilileri ile dünyada yüzlerce hayvanat bahçesi, akvaryum ve yaşam alanının üye olduğu kuruluş Species 360'ın Avrupa ve Ortadoğu Temsilcisi Sander Cozijn katıldı.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi danışmanı Koen Brouwer, toplantıda yaptığı konuşmada, hayvanat bahçelerinin organik kurumlar olarak gelişmeye muhtaç olduklarını belirterek, kendi elektriklerini üretebilen, suyu dönüştürebilen, hayvanlarla insanları tekrar buluşturan mekanlar olması gerektiğini ifade etti.

Dünya üzerindeki hayvanların, insanların bencilliği yüzünden, yaşam koşullarının çok kötü durumda olduğunu aktaran Brouwer, şunları kaydetti:

"Hayvanat bahçesi ve akvaryum yöneticileri olarak hayvanları korumak asli görevimizdir. Hayvanların iyi koşullarda barındığı modern hayvanat bahçeleri yapmak gerçekten hiç zor değil. Uzay teknolojisinden değil, basit yenilenebilir enerjilerden faydalanarak modern bir hayvanat bahçesi veya akvaryum kurmaktan bahsediyorum."

Cozijn de Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Biriliği'ne (EAZA) üye olmanın ön koşulu olan envanter ve veri kayıt programı ZIMS'a ilişkin bilgi verdi.

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler