Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme! F-35 kararının ardından...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bugün ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile ikili ilişkilerin ve bölgesel gelişmelerin değerlendirildiği bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme! F-35 kararının ardından...

Görüşmede Sözcü Kalın; ABD’nin Türkiye’yi ortak üretici olduğu F35 programından askıya alınması kararından duyulan rahatsızlığı dile getirirken, iki ülke başkanlarının önceki ifadeleri ile uyumlu olmayan bu kararın karşısında Türkiye’nin tepkisini ifade etti, Türkiye-ABD ilişkilerinin tek taraflı dayatmalarla sağlıklı ilerleyemeyeceğinin altını çizdi.

Suriye’nin kuzeyinde kurulması planlanan güvenli bölge ile Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi ve Münbiç Yol Haritasının hayata geçirilmesinin de ele alındığı görüşmede, Libya konusundaki son gelişmeler ve tarafların siyasi çözüm yoluna dönmeleri hususunda ortak irade beyan edildi.

75 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HEDEFİ VURGUSU

Kalın ve Bolton, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump’ın ortaya koyduğu 75 milyar dolarlık ticaret hedefine ulaşılması için ilgili birimlerin faaliyetlerini yoğunlaştırmasının önemine vurgu yaptı. Görüşmede ayrıca, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyaret programı ve muhtemel tarihler konusu ele alındı.

Okuyucu Yorumları 11 yorum
ABD S400 kurmayın dıyordur bızımkılerde tamam dıyırdur s400 geldı kurulması 2 gunu gecmez kurulmuyor beyı beklıyıruz hanı rest çekmıstı aldık bıttı denılmıstı neden aktıf hale getırılmıyır ıkı buçuk mılyar dolar verıldı f35 projesınede 7 mılyar dolar odendı yazık dıyılmı mılletın bu parasını bu sekılde harcıyorsunuz kuramıycaksanız neden alıyorsunuz amacınız nedır ne yaptıgınız bellı dıyıl
AMERİKA VE AVRUPA İLE TÜRKİYENİN ARASININ BOZULMASI KİME YARAR KİM BÖYLE BİR ŞEY İSTER NEDEN NİÇİN NİYE ? RUSYA İRAN ÇİN İSTER MESELA ÇİN ! EL ATINDAN AFRİKAYI İŞĞAL EDİYOR FABRİKA KURUYORUM AYAĞINA VE AFRİKAYA MİLYONLARCA ÇİNLİ AİLEYİ YERLEŞTİRDİ BİLE HEDEFİ 2025 YILINA KADAR 150 MİLYON ÇİNLİYİ AFRİKAYA YERLEŞTİRMEK BUNUN ADI RESMEN İŞĞAL MODERN SÖMÜRĞE
yapma yahu,hadi canım sende,ohoooo...
@apol06 bu konuda haklısın. Bu mantıkla Güney Asya'da liman insaatlari yapıp borçlar odenmeyince uzun vadeli işletme hakkı istiyor.
Adamlar bize ambargo uyguluyorlar. Biz gecen hafta basta otomobil olmak üzere bir cok kalemde vergi indirimi yaptik. Helal olsun ne diyelim
@1soru Ama akp liler öyle demiyor.Ey amerika dedik diyorlar.Yani işin gerçepi moturlarını oğutmak içinmi böyle davranıyorlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler