Türkiye kaosa sürükleniyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, AKP kapatılma istemine değindi.

AKP'nin kapatılması için başlatılan hukuku süreçin,Türkiye'de siyasi gündemi alt üst ettiğine dikkat çeken Bahçeli, "Türkiye gergin bir sürece girdi. Hukuki süreç, ağır tahribatı olan bir süreci beraberinde getirecektir. Sonuçları kontrol edilmeyecek bir koas ortamını gündeme getirecektir." dedi.

Konuşmasında AKP hükümetini sık sık ağır bir dille eleştiren Bahçeli, "AKP 5 yılda Türkiye'yi yangın yerine çevirdi. AKP meclis çoğunluğuyla tek başına iktidardır. Dava süresi boyunca tüm hükümet yetkilerini kullanacak. Ve Türkiye'nin kaderini ilgilendiren karar alacak ve bunları uygulayacaktır. Laikliği tehdit eden kadrolar bu dönemde Türkiye'de yönetecektir. Dava hükümetin eylemlerini şaibeli hale getirecektir" diye konuştu.

Bahçeli, Türkiye'nin bugüne kadar geldiği karanlık noktanın sebebinin AKP hükümeti olduğunu belirterek, "14 Mart 2008 Başbakan için dönüm noktası oldu. Erdoğan demokrasi kahramanı olma peşindedir" dedi.

MHP olarak parti kapatılması yerine, fiilleri işleyen kişiler hakkında yasal uygulama yapılmasını destekliyoruz.

ERDOĞAN MAĞDUR EDEBİYATI YAPMA FIRSATI YAKALADI

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

-Değerlendirmeler yapmak siyaset kurumunun değil hukukun işidir.

-Dışarıdan hukuki fetvalar vermek, mahkemeyi etkileme girişimlerdi saygısızlıktır.

-14 Mart sayın Başbakan için yine bir dönüm noktası oldu. İstismar için fırsat doğdu. Sayın Başbakan demokrasi cihadı yaptığını söyleyerek yeni bir mağdur edebiyatı yapma fırsatı yakaladı.

-Dava AKP'ye siyasi bir doping etkisi yapacak.

-Siyasi etkileri olacağı ortadadır. Hukuki bir süreç ama siyasi sonuçları olacak.

-Siyasi kaosun önüne geçilmelidir.

-AKP'nin kapatılması için açılan dava Türkiye'yi çalkantılı bir dönem soktu. Dava hükümetin eylemlerini şaibeli hale getirecek

-Erdoğan demokrasi kahramanı olmak istemektedir.

-Partileri kapatacak olan millettir.Parti kapatılmamalı bireysel cezalar verilmeli

-Türkiye'nin gündemi yine kaos ortamı ile karşı karşıya.

-AKP'nin kapatılması davası Türkiye'nin içinde bulunduğu karanlık ortamla birlikte değerlendirilmeli.

-Laik büyük bir Meclis çoğunluğuyla iktidardadır. Anayasal sınırlar içinde tüm hükümet yetkilerini kullanacak ve ülkenin kaderini etkileyen konularda görevini yapacaktır.

-Ülkeyi, cumhuriyeti yıkmakla suçlanan kadrolar yönetecek bu normal bir tablo değil. Dolayısıyla Meclis'te yapılan her şey tartışmalı hale gelecek.

-AKP nerede hata yaptığını düşünmeli, yargı sürecini saygıyla beklemelidir. Ancak "Zil takıp oynayacaklar sözü talihsiz açıklamalardır"