"Türkiye savaş hali ilan etmek üzere"

-Haaretz gazetesi, "Türkiye de Suriye'nin diğer bir hedefi olabilir özellikle sınıra yakın mülteci kampları" dediği haberinde Türkiye'nin Suriye ile "savaş hali" ilan etmek üzere olduğunu iddia etti.

Gazete, Türk ordusunun da "saldırıya hazırlandığını" öne sürdü.

Suriye rejimine karşı ABD'nin öncülüğünde bir askeri müdahale durumunda misillemenin olup olmayacağı tartışılırken İsrailli basın, Ürdün ve Türkiye'nin hedef olabileceğini öne sürüyor. Haaretz gazetesi, Türkiye'nin Suriye ile "savaş hali" ilan etmek üzere olduğu, Türk ordusunun da "saldırıya hazırlandığı" iddiasında bulundu.

Haaretz gazetesi, "Dünya Suriye'ye saldırıyı destekliyor ama bir bataklığı hazmedemeyebilir" başlığı ile yayınladığı haber analizinde bir müdahale durumunda Esad'ın, müdahaleye katılmalarına bahane vermemek için başta İsrail olmak üzere, komşulara füze fırlatarak yanıt vermeyeceğinin inanıldığını kaydetti.

Buna karşın Suriyeli sözcülerin, rejim karşıtı askeri faaliyetlerin bir merkezi olarak gördükleri Ürdün'e saldırma tehdidinin gerçekleşebileceği uyarısında bulunan gazete, şu savları da dile getirdi:

"Türkiye de Suriye'nin diğer bir hedefi olabilir özellikle sınıra yakın mülteci kampları. Suriye ile bir savaş hali ilan etmek üzere olan Türkiye'nin, bir saldırıya hazırlanan güçlü bir ordusu var. Suriye'nin Türkiye'ye bir saldırısına ilişkin değerlendirmelerin, İsrail'e bir saldırı konusundaki değerlendirmeleri aynı yönde oldukları için mevcut inanç, Türkiye'nin muhaberenin bir parçası olmayacağıdır."(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Millet olarak müslüman kardeşlerimize silah sıkmaz bizim şanlı tarimize gölge düşürür.Amerika istedi diye Türk ordusu savaşa girmez.İllada savaşmamız gerekirse sadece silahlı kuvvetlerimizle değil topyekün 76 milyonla savaşa girerizki hedefimiz ya istiklal olur yada ölüm.
Kanı kan
Diğer Haberler