HABER

"Türkiye yabancı alıcılar için ayakkabı cenneti"

CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut: - "Ülkemizdeki en büyük yan sanayi fuarını düzenliyoruz. Fuarımızı yoğun yabancı ziyaretçi ağırlayarak gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz" - Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı Başkanı Tan Erdoğdu: - "Fuarlarımıza katılan yabancı alıcılar, ülkemizi hem uygun fiyatlı hem de kaliteli üretime sahip olması yanıyla ayakkabı cenneti olarak tanımlıyor"

İSTANBUL (AA) – CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut, 61.Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı'nda, 450'nin üzerinde markanın yeni ürün ve teknolojilerinin alıcılar ile buluştuğunu ifade etti.

CNR Holding'den yapılan açıklamaya göre, Türk ayakkabı yan sanayi sektörünün en büyük buluşması olan 61.Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı (AYSAF), CNR EXPO Yeşilköy'de 5 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut, fuarda ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450'nin üzerinde markanın yeni ürün ve teknolojilerinin, yerli ve yabancı sektör alıcıları ile buluştuğunu kaydetti.

AYSAF'ın sektör ihracatına ve iş hacmine büyük katkı sunacağını işaret eden Bulut:

"Ülkemizdeki en büyük yan sanayi fuarını düzenliyoruz. Fuarımızı yoğun yabancı ziyaretçi ağırlayarak gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 5 Mayıs günü de açık kalacak fuarımızda hedeflediğimiz 20 bin civarı yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) Başkanı Tan Erdoğdu da, güçlü yan sanayisiyle Türk ayakkabı sektörü ihracatının İngiltere, Almanya, Polonya, Hollanda başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında bulunan ülkelerde ivme kazandığını belirterek, "Fuarlarımıza katılan yabancı alıcılar, ülkemizi hem uygun fiyatlı hem de kaliteli üretime sahip olması yanıyla ayakkabı cenneti olarak tanımlıyor." yorumunu yaptı.

- "Sektörümüz 300 bin kişiye istihdam sağlıyor"

Erdoğdu, Ortadoğu, Afrika ve Eski Doğu Bloku Ülkelerinin, Türkiye'yi ayakkabıda, modanın merkezi konumunda gördüğünü vurgulayarak şunları kaydetti:

"Sektörümüz 25 bin işletme ile 300 bin kişiye istihdam sağlıyor. Yılda 500 milyon çift ayakkabı üretebilme kapasitemiz var. Bu kapasiteye katma değerimizi de artırarak ulaşacağız. Sektördeki en büyük amacımız katma değerli ürünler üretmek. Bunun için pek çok proje hayata geçiriyoruz. Bu projelerimizi ve katma değerli ürünlerimizi AYSAF’ta sergiliyoruz."

60 bin metrekare alanda düzenlenen fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, TASEV ve AYSAD iş birliğinde, Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteği ile gerçekleştiriliyor.

Geri Dön