Beyaz Saray'dan açıklama: Türkiye'ye daha fazla yaptırım gelebilir!

ABD Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü sınır ötesi harekatı durdurmaya çalışırken, Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow ABD'nin gerekmesi durumunda Türkiye'ye ek yaptırımlar uygulamaya hazır olduğunu belirtti.

Beyaz Saray'dan açıklama: Türkiye'ye daha fazla yaptırım gelebilir!

Kudlow CNBC ile yaptığı söyleşide "Türkiye'yi hizada tutmak için yaptırımları kullanacağız, daha fazla yaptırım söz konusu olabilir" dedi.

Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Ankara'nın Suriye'nin kuzeydoğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatını durdurmak isteyen ABD'nin gerekirse Türkiye'ye ilave yaptırımlar dayatabileceğini söyledi.

CNBC'ye röportaj veren Kudlow "Türkiye'yi hizaya getirmek için yaptırımlar uygulayacağız ve daha da fazla yaptırım uygulayabiliriz" dedi.

Kudlow'un açıklaması, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Ankara'da AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiği sırada geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, Pence'i Türkiye liderliğini harekatı durdurup ateşkes yapmaya ikna etme göreviyle Ankara'ya gönderdiğini belirtmişti.

Pence'in Ankara ziyareti öncesi, dün gece Trump'ın Beyaz Saray'da ABD Kongresi'nin önde gelen isimleriyle Türkiye'nin Suriye'deki harekatını değerlendirmek için düzenlediği toplantıda kavga çıktı.

Trump'ın harekata karşı Erdoğan'a gönderdiği mektubu toplantıda dağıtmasıyla, mektubun içeriği gündeme damga vurdu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
1974 yılında da yaptınız yapmazsanıs adisiniz
Boş beleş konuşuyorsunuz.. Erdoğan, ABD başkan yardımcısı muhatabım değil görüşmem demedi mi ? Ne oldu, Sarayda görüşme yaptıkları Trump mı ?
1974 deki ambargonun bedelini ABD ye değil Ecevit e ödetti bu millet. cb bile o kuyrukları seçim malzemesi olarak kullandı, kullanıyor, kullanacak. seviyesi onu gerektiriyor
Başka bir cacık bildiğiniz yok Yaptirin bakalım yaptirimlarinizi
terör sevici,karakter yoksunu abd sizden barışcıl bi yaklaşım beklemek hata olurdu zaten hiç şaşırmadık..yıllarca türkiye ve suriyede akan kanda hiç yaptirim uygulamayi dusundunuzmu acaba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler