HABER

'Türkiye yeni bir seçimle karşı karşıya'

'Türkiye yeni bir seçimle karşı karşıya'

KONYA (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'nin yeni bir seçimle karşı karşıya olduğunu belirterek, 4 yıldan sonra gidilen bir seçimin, artık erken seçim olmadığını söyledi.

MUSİAD, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlenen, "Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ve KOBİ'lere etkileri" konulu konferansa katılan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ekonomik ve siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Açıklanan Kasım ayı ihracat raporunda KOBİ'lerin büyük rol oynadığına değinerek, işadamlarına teşekkür eden Mehmet Ağar, Türkiye'nin meselesinin şu anda seçim olduğunu kaydetti.

Hiç kimsenin bu seçimden kaçamayacağını da dile getiren Ağar, "Türkiye'nin meseli olan yeni bir seçimde ülkenin, AB'de bu dar boğazı nasıl aşacağını, karşımızda olan yeni Ortadoğu riski, her zamankinden daha müsait hale gelen Güneydoğu meselesini hükümet hemen açıklamalıdır. Aynı zamanda hükümetin reformların yapılıp, yapılmayacağını açıkça ortaya koyması gerekir. Türkiye, AB vizyonunu perfekte edemez. Hükümet demokratikleşme ve demokrasi ikliminin ortadan kalmasıyla büyük zarar görecektir ama anlamamakta ısrar ediyor. Dolayısıyla 4 seneden sonra yapılan hiç bir seçim erken seçim değildir, zamanında yapılan seçimdir. 1950'den sonrada hiç yapılmamıştır" dedi.

KOBİ'lerin önemine değinen Ağar, "KOBİ'ler her zamankinden daha güçlüdür. Bizim ortaya koyacağımız yeni bir makro iktisat programı vardır. Bu makro programını iş, aş ve onurlu yaşam adıyla internet sitemize koyduk. Çeşitli kesimlerden öneriler bekledik. Yeni programımızın dibi KOBİ odaklıdır, kalkınma projelerine dayanır. Çünkü Türkiye'deki işletmelerin yüzde 99.5'i KOBİ odaklıdır" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön