HABER

Türkiye'de monte ettiği silahları suç örgütlerine satmış

Yurt dışından parçalar halinde temin ettiği silahları birleştirdikten sonra suç örgütlerine sattığı belirlenen mühendis, Ankara polisinin düzenlediği operasyonla yakalandı - Şüpheliye ait depoda yapılan aramada, M16 piyade tüfekleri, suikast tabancaları, susturucular, bu silahlara ait özel dürbünler ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi

CANKUT TAŞDAN / SERTAÇ BULUR - Yurt dışından parçalar halinde temin ettiği silahları monte ettikten sonra suç örgütlerine sattığı belirlenen şüpheli, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı.

Bir ihbarı değerlendiren Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yurda sokmayı başardığı orijinal silah parçalarını birleştirdikten sonra suç örgütlerine sattığı belirlenen mühendis Caner B'yi takibe aldı.

Zanlı ile alıcı gibi irtibat kuran ekipler, düzenlenen operasyonla şüpheliyi suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan Caner B'nin ifadesi doğrultusunda Çankaya ilçesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir depoya operasyon düzenlendi. Depoda yapılan aramada, 4 M16 otomatik tüfek, 5 tabanca ve bu silahlara ait susturucular ile özel dürbünler, çok sayıda mühimmat ve silah aksesuarları ele geçirildi.

Şüpheli Caner B, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Polis, Caner B'nin silah ve diğer malzemeleri ülkeye nasıl soktuğunu belirlemek için inceleme başlattı. Operasyonun yurt dışı bağlantılı olarak genişletileceği ve gözaltı sayının artabileceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön