Türkiye'den İsrail'e sert tepki! Reddediyoruz

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Parlamentosunda kabul edilen bazı Filistinli mahallelerin İsrail’in egemenliği altında ayrı bir belediye yapısı altına alınmasını mümkün hale getiren yasa tasarısının reddedildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, muhtemel bir barış anlaşmasıyla Kudüs’ün bazı bölgelerinden vazgeçilmesi için 80 milletvekilinin onayını zorunlu kılan ve ayrım duvarının ötesindeki bazı Filistinli mahallelerin İsrail’in egemenliği altında ayrı bir belediye yapısı altına alınmasını mümkün hale getiren yasa tasarısının İsrail Parlamentosu’nda kabulünün barış sürecinin zeminini tahrip eden ve bölgesel barış ile istikrara zarar verecek bir adım olduğu bildirildi.

"İSRAİL'İN BU ADIMLARINI REDDEDİYORUZ"

Açıklamada, İsrail devleti tarafından atılan bu adımların BM Genel Kurulunda kabul edilen Kudüs’ün tarihi ve hukuki statüsünün değiştirilmesinin kabul edilemeyeceğine ilişkin karara aykırı olduğu bildirilerek, “İsrail tarafından atılan bu gayrimeşru adımlar 13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen İİT Olağanüstü Zirvesi Nihai Bildirisi ile 10/19 sayılı BM Genel Kurul kararında ifadesini bulan, Kudüs’ün tarihi ve hukuki statüsünün değiştirilmesinin kabul edilemeyeceğine ilişkin uluslararası toplumun iradesine aykırıdır. İsrail’in bu adımlarını tehlikeli buluyor ve reddediyoruz” denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
ABD mahkemesinin verdiği karar şu "Siz İran ambargosunu deldiniz" zaten İrandaki gösterilerin başlamasının ana sebebi Ambargonun neden olduğu sıkıntılar peki İran ambargosunu Türkiye en acımasız şekilde uygulasaydı ve İran çok daha feci bir halde darmadağın olsaydı iran ın Irak sınırında PEJAK alan açsaydı sonuç ne olurdu? "BOP işliyor"olurdu demi Reis e BOP projesi deyip saldıran ABD Köpekleri bilsinki Sizler "ABD nin BOP Projesinin" gönüllü itlerisiniz "Türkiyenin BOP Projesi" ile bir bağınız yok! bağınız tasmanız ABD nin elinde
@palermo544 Türkiye'nin Orta Doğu'da bir görevi var! Nedir o görev? Biz Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi'nin Eşbaşkanlarından bir tanesiyiz ve bu görevi yapıyoruz biz! hoş gerçi siz buna da montaj dersiniz . :)) kula kul olmuş zavallılar sürüsü .
@palermo544 sen ABD Vatandaşı gemicik filoları neden geliyor feto pkk pyd ortaklıktan ıhaneti belgeli olarak bunu mu dedin italyan burakoye
@palermo544 ..oku, dinle, öğren..etrafa saldıracağına.." ben bop eş başkanıyım diyen dedenmiydi..".." biz de bop ta verilen görevi yerine getiriyoruz diyen baban mıydı ? "..bop eş başkanı olarak Mısır ' da, Tunus ' da konuşmalar yapan ve Arap Baharı havasına girip oralara da demokrasi getiriyoruz diyen yoksa amcan falan mıydı ? bunları sen unutabilir yada bilmeyerek başkalarını suçlarsın .. fakat öğreniyorsun ki..esas bağlı olan kimmiş..neyse..geç kalmış sayılmazsın öğrenmekte..zaten yaşı da yok...
@serdar_1981_alcym İran da ki gösterilere "Onurlu direniş" diyenlerden biride sensin demi ABD mahkemesinin verdiği kararda göbek atmıştın Abdullah Gül ü de göklere çıkaransın ))) lan ben sana daha ne deyimki ABD'nin BOP Projesinin itisin işte ))
@palermo544 ula ermenimisin rummusun ne dinin ne soyun belli babana sor ben kimim diye lazmyiz türkmuyuz diyen nopbaskani kimi sinra gel bilumum kuresel guclerin fahisesi barzaniyle megri halay ceken sen fetosa her istediginde yatan sen papa ile saray acan sana kim itti akit
Bak onunbununcocugu iranin da abd ninde rusyaninda taaa.. ben her sey TÜRKicin TÜRKe gore derim tabi sende bir yunan tohumu olarak keske yunan kazansaydi demene sasirmiyorum pkk acimimda imraliya metresler gidiyirmustu biri sensin dimi doru soyle
ne istedinde vermedik hocam dön artık vatanına diyen akepe başkanı recep de hemen görevinden alınıp azledilerek fetoculuktan halka açık bir şekilde yargılanmalıdır .
serdar batıyorsun artık.
@robotreis Efendi, evet bizler Gururumuzla, Şerefimizle Namussumuzla, İmanımızla ve şeksiz şüphesiz Tevekkülümüzle sadece ve sadece Yaratan Yüce Allahın Kuluyuz, sadece onun huzurunda rukü ve secde ederiz, hadi şimdide sen söyle bakalım sizler kimin kulusunuz, kime hizmet ediyorsunuz, kimlerin önünde eğiliyorsunuz, soruma akıllı ve mantıklı bir cevap ver aksi taktirde zavallılar sürüsü olduğunuzu tescillemiş olursunuz.
@palermo544 milleti yüceltmekle suçladığın o abdullah gül senin partinden milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı olmadımı? hala senin partinde vekillik yapıp vekil maaşı almıyormu? sen buna tek kelime dahi etmeden hangi yüzle milleti abdullah gülü yüceltmekle suçlarsın lan otobüs çocuğu! bopun köpeklerini arıyorsan varsayımlara değil aleni söylemlere bakacaksın. bopu inkar ettiklerinde alkış tutan siz zavallılar bop eşbaşkanıyız dediklerinde gene alkış tutmadınızmı? açık açık türkiyenin ortadoğuda bir görevi var demedilermi, görev nedir lan? görev dediğini üstler astlara verir, üstünüz?
çokta şeylerinde adamlar borusunu öttürüyor ... sen önce man adasının, rezanın hesabını ver... 10 milyar doları sen ben ödeyecez..
terörist dediğimiz bir devleti resmi olarak hukuk devleti diye tanıyoruz tanıma çıkar listenden israil den gelen turist mi etkilicek ekonomiyi halihazırda devam eden 2 tane anlaşmamız var iptal et başka ülkemi yok nedir bu ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler