HABER

Türkiye'nin Afganistan katkısı tatmin edici

ABD Genelkurmay Başkanı Amiral Mike Mullen, Türkiye'nin Afganistan'a yaptığı askeri katkının kendileri açısından fazlasıyla tatmin edici olduğunu söyledi

NEW YORK (ANKA) -Kahraman Halisçelik Bildiriyor- Mullen, Türkiye'nin Afganistan'a yaptığı askeri Türkiye'nin ISAF'a yaptığı katkılardan memnun olduklarının altını çizdi. Mullen, terör örgütü PKK'ya karşı işbirliğinin de artarak devam edeceğini belirtti.

İki ülke istihbarat kaynakları arasında PKK terör örgütüne karşı istihbarat paylaşımının kesintisiz olarak devam edeceğini belirten Mullen, Türkiye-ABD ilişkilerinin sağlam temellere dayandığını, Genelkurmay Başkanı Organereal İlker Başbuğ'la sürekli olarak görüştüğünü ve terör örgütüne karşı istihbarat paylaşımının da artarak devam edeceğini kaydetti. Mullen, şu ana kadar iki ülke istihbarat kaynakları arasında terör örgütüne karşı yürütülen istihbarat paylaşımının başarılı olduğunu ifade etti.

Afganistan'daki savaşın sadece ABD'ye ait olmadığını, bu savaşta zafer ya da yenilginin yalnızca ABD'ye maledilemeyeceğini savunan Mullen, bu konuda her türlü sorumluluğun uluslararası camiaya ait olduğunu kaydetti.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön