HABER

Türkiye'nin geleceği tartışıldı

ADANA (İHA) - Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (ÇUGİAD) düzenlediği "Türkiye Geleceğini Konuşuyor" toplantılarının ikincisinde "2003 yılında Ekonomi ve Mali Piyasalar Beklenti ve Öneriler" konusu tartışıldı.

Seyhan Otel Güney Balo Salonu'ndaki panele konuşmacı olarak katılan Mahmut Kaya, Ceyda Tekel, Taylan Tatlısu, Ogün Tutal, Gökhan Aldatmaz ve Bülent Sağlam, ekonominin geleceğine ilişkin değerlendirmelerde olumlu tablo çizdiler.

Piyasa beklentilerini detaylı bir şekilde açıklayan Ekonomist Ceyda Tekel, 2003 yılında büyüme hızı beklentisinin yüzde 5 dolayında olduğunu söyledi. Tekel, "90'lı yıllardaki kamu açıkları krizlere yol açtı. Bugün piyasalarda hafif bir kıpırdanma var. Bu kıpırdanmaya bakıp genel anlamda özel sektör yatırımları hızlı diyemeyiz. 2003 yılında kalkınmanın temelini yatırım sektörünün oluşturacağını düşünüyoruz. Yatırımların artması inşaat sektörünün canlanmasına yol açacak. Hükümetin yaklaşımının da inşaat sektörünü canlandırmaya yönelik olduğu görülüyor" dedi.

Ceyda Tekel, olası bir Irak operasyonunun kısa süreceğini tahmin ettiklerini ifade ederek, "Operasyon kısa süreceği için ekonomiye etkilerini bu yönde değerlendirmeliyiz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön