HABER

Türkiye'nin zaferi dünya basınında

İSTANBUL (İHA) -Türk Milli Takımı'nın Güney Kore'yi 3-2 yenerek dünya üçüncüsü olması, yabancı medyada da geniş yer aldı. Dünyanın önde gelen televizyonları, gazeteleri ve haber ajansları, milli takımın zaferini manşetten duyurdu. Türkiye'nin dünya üçüncüsü olması üzerine dünya basınında şunlar söylendi:

BBC Televizyonu: Türkiye'den zarif bitiriş. Heyecanlı geçen 3.lük maçını Türkiye kazandı. Çok kötü bir turnuva geçiren Hakan Şükür, Dünya Kupaları tarihinin en hızlı golünü attı.

REUTERS: Türkiye en hızlı golü attı ve 3.oldu. Hakan Şükür maçın henüz 9. saniyesinde gol atarak, 1962'deki Çekoslovak Vaclav Masek'in 15. saniyede attığı golü geçti. İlhan, 13. ve 32. dakikalarda attığı gollerle takımını rahatlattı.

AFP: Türkiye, Güney Kore'nin gevşek defansının hatalarından faydalandı, Dünya Kupaları tarihinin en hızlı golünü attı ve haklı bir galibiyet elde etti.

AP: Hakan Şükür, Güney Kore karşısında henüz 9. saniyede gol atarak, Dünya Kupaları'nın en hızlı golünü attı. Türkler, 1954'te ilk turda elendikten sonraki en iyi derecelerini yaptılar. Şükür, Güney Kore Kaptanı Hong Myung-bo pas hatası yaptığında şansına inanamadı, ancak kaleciyi geçmesini bildi.

EUROSPORT: Hakan Şükür'ün rekor kıran golü Türkiye'ye Güney Kore karşısında zafer getirdi. Olağanüstü geçen ilk yarıda Türkler 13 dakikada 2-1 öne geçtiler. İlhan maçtaki 2. golünü atarak durumu 3-1 yaptı.

THE SUN: Hakan Şükür en hızlı golü atarak tarih yazdı. O'nun bu çabuk golüne İlhan Mansız'ın 2 golü eklenince, Türkiye Dünya'nın en büyük üçüncü takımı oldu.

NBC: Rekor gol Türkiye'nin kazanmasına yardım etti.

SOCCERAGE.COM: Türkiye ev sahibi Güney Kore'yi 3-2 yenerek övgüye değer bir 3.lük derecesi aldı. Oldukça heyecanlı geçen maç kesinlikle bir teselli maçı değildi.Hakan Şükür, Dünya Kupaları'nın en hızlı golünü attı. İpeksi bir hüneri olan İlhan, Hakan Şükür'ün güzel paslarından yararlanarak 2 gol attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön