HABER

Türkiye'ye ağır itham

ROMA (İHA) - İtalya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Corriere della Sera, karikatür krizinin ardından yapılan protestoları hatırlatarak, "İtalyanların Türkiye'de güvende olmadığını" iddia etti.

Corriere della Sera gazetesi bugün, "Nijerya, Pakistan ve Türkiye'de İtalyanlar İçin Alarm Hali" başlığıyla verdiği haberinde, Türkiye'deki İtalyanların risk altında olduğunu öne sürdü. Lübnan'da yaşanan olayların başka ülkelerde de tekrarlanmasından korkulduğunu yazan gazete, Lübnan'da bulunan İtalyan vatandaşlarının gizlice ülkeye dönmeye çalıştıklarını iddia etti. Türkiye'de Lübnan'da bulunandan daha geniş bir İtalyan vatandaşı kitlesi olduğunu hatırlatan Corriere della Sera, Anadolu Kiliseleri Baş Piskoposu Luigi Padovese'nin, "Ortam ısınıyor. Katoliklerin durumu tehlikede" sözlerine de yer verdi.

Corriere della Sera, Türkiye'de binlerce insanın meydanlara inerek Danimarka ve Batı karşıtı gösteriler yaptığını ve ABD Başkanı George W. Bush'un kuklalarını yaktığını anımsatarak, "Giderek gerilen atmosfer 5 Şubat'ta rahip Santoro'nun öldürülmesiyle sonuçlandı. Olayların büyümesinden korkuluyor" diye yazdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler