HABER

Türkiye’ye verilen sözler gerçekleşiyor

NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in Yardımcılığı veya bir başka üst düzey bir göreve 2010 başında bir Türk'ün atanması bekleniyor

BRÜKSEL(ANKA) - NATO Zirvesi sırasında Danimarka eski Babakanı Anders Fogh Rasmussen’in NATO Genel Sekreteri olarak görevlendirilmesine ilişkin Türkiye ile yürütülen müzakerelerde verilen sözlerin doğrultusunda Rasmussen’in Yardımcılığı veya bir başka üst düzey bir göreve 2010 başında bir Türk'ün atanması beklendiği bildirildi.

ABHaber’in NATO diplomatik kayanklarından aldığı bilgilere göre, NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in Yardımcılığı veya bir başka üst düzey bir göreve 2010 başında bir Türkün atanması bekleniyor.

Haberde son dakikada Yunanistan’ın veya bir başka ittifak üyesinin pürüz çıkarmaması durumunda NATO'daki üst düzey görevlerden bir tanesine bir Türk’ün atanacağı belirtildi.

NATO’nun geçen Nisan ayında Strasbourg’da yaptığı zirvede Türkiye'ye, "karikatür" olayı ve Roj TV nedeniyle itiraz ettiği, Rasmussen’in Genel Sekreterliğine getirilmesini kabul etmesinin karşılığında Türkiye’ye NATO’da üst düzey görev sözü verilmişti. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler