Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov Ankara'da

ANKARA (İHA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkmenistan'la ilişkilerin daha ileri düzeylere taşınabilmesi için her alanda çeşitli imkan ve fırsatları olduğu hususunda görüş birliğine vardıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül ve Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, heyetlararası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Cumhurbaşkanı Gül, konuşmasına, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov'u ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladıdi.

Görüşmelerinin verimli geçtiğinin altını çizen Gül, "İkili ilişkilerimizde en dinamik alanlardan birini teşkil eden ticari ekonomik işbirliğinin bugünkünden çok daha çeşitlendirilmiş ve derinliğe sahip bir nitelik kazanmakta olduğu konusunda mutabık kaldık. İşbirliğimizin daha ileri düzeylere taşınabilmesi için her alanda çeşitli imkan ve fırsatlarımız olduğu hususunda görüş birliğine vardık. Bu potansiyeli en iyi ve verimli şekilde kullanmaya kararlıyız. İkili ilişkilerimizin yanı sıra Türkiye ve Türkmenistan bakımından önem arz eden çeşitli bölgesel ve uluslararası gelişmeleri de birlikte değerlendirdik. Bu konulardaki yaklaşımımızın büyük ölçüde örtüştüğünü ve benzerlik gösterdiğini memnuniyetle gördük" dedi.