TÜSİAD, Türkiye'nin tanıtım raporunu sunacak

İSTANBUL (İHA) - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yurtdışı İletişim Komisyonu'nun 2005-2007 yılları arasında yürüttüğü tanıtım çalışmalarının incelenmesi ve neticesinde saptanan bulguların uzun vadeli bir yurtdışı iletişim stratejisinin geliştirilmesine temel oluşturması amacıyla hazırlanan "Avrupa Birliği Üyeliği Yolunda Türkiye'nin Tanıtımı: TÜSİAD Örneği" başlıklı rapor, kamuoyuna sunulacak.

Yarın düzenlenecek toplantının açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenecek oturumda, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yurtdışı İletişim Komisyonu Başkanı Ümit Boyner ve raporun hazırlanmasına katkıda bulunan Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İpek Altınbaşak rapora ilişkin birer sunum yapacak. Oturuma ayrıca, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Erkut Yücaoğlu konuşmacı olarak katılacak.